TOTTENHAM JEDNOM NOGOM U ČETVRTFINALU LP-A: / Spursi očitali lekciju lideru Bundeslige, pred Borussijom je težak posao

Strijelci su bili Son, Vertonghen i Llorente

13.2.2019.
22:53

Nogometaši Tottenhama napravili su velik korak prema četvrtfinalu Lige prvaka nakon što su pred svojim navijačima na Wembleyju svladali dortmundsku Borussiju u prvom međusobnom ogledu ovih dvaju timova. Uzvrat je na rasporedu 5. ožujka.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu utakmice, a počelo se odmotavati na stranu momčadi Mauricia Pochettina već na samom startu nastavka.

Svi golovi u drugom poluvremenu

Igrala se 47. minuta kada je Heung-Min Son pogodio za uvodnu prednost domaćina, ali i dodatan rast u samopouzdanju engleske momčadi.

Naime, do prije ove utakmice Son je poentirao dvanaest puta, a u svakoj utakmici u kojoj je bio strijelac Tottenham je i stigao do pobjede.

Na 2-0 je prednost Spursa u 83. minuti povisio Jan Vertonghen, a uzvrat dodatno sebi i suigračima olakšao Fernando Llorente. Zabio je u 87., tek dvije minute nakon što je ušao u igru...

Zanimljivo, Borussia je treću utakmicu zaredom primila tri gola. To im se nije dogodilo od siječnja/veljače u sezoni 2010/11 kada ih je vodio Jürgen Klopp.