TOTALNA GUŽVA U HRVATSKOJ SKUPINI: / Island sredio Ukrajinu, četiri reprezentacije se bore za SP

Islandska nogometna reprezentacija izjednačila se s Hrvatskom na vrhu skupine I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

5.9.2017.
22:35

Island je u Reykjaviku s dva pogotka Gylfija Sigurdssona matirao Ukrajinu (2-0) i dva kola prije kraja kvalifikacija ima 16 bodova, baš kao i vodeća Hrvatska. Po dva boda manje imaju Turska i Ukrajina.

TURSKA ŠOKIRALA VATRENE: /

Pogodak Tosuna gurnuo je kockaste u velike probleme, sudac spasio domaćina

Četiri momčadi unutar tri boda

Sigurdsson je doveo Island u vodstvo u 47. minuti, iskoristivši slabu reakciju ukrajinskog golmana Andrija Pjatova. Konačnih je 2-0 postavio u 66. minuti preciznim udarcem s petnaestak metara.

Pobjede Islanda i Turske potpuno su zakomplicirale situaciju u skupini. Dva kola prije kraja četiri su reprezentacije u igri za prvo mjesto koje izravno vodi na SP i drugo koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Borba do posljednjeg kola

U sljedećem bi kolu Hrvatska trebala doći do tri boda kod kuće protiv Finske, baš kao i Ukrajina koju će ugostiti Kosovo. Istovremeno će se u Eskişehiru sudariti Turska i Island. Posljednje, pak, kolo Hrvatskoj donosi teško gostovanje u Ukrajini, Turska ide u Finsku, a Islanđani će dočekati Kosovo.

Dodajmo još da je Finska u utorak slavila u Skadru protiv Kosova s 1-0 pogotkom Teemua Pukkija. Kosovari su tako sotali na samo jednom osvojenom bodu u ovim kvalifikacijama.