Bivši hajdukovac zabio dva gola momčadi koju je Rijeka jedva izbacila iz Europe

Asistirao mu je još jedan Hrvat, donedavni član HNL-a

14.8.2024.
18:51
Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši Astane izborili su plasman u play-off rundu Konferencijske lige nakon što su obje utakmice 3. pretkola pobijedili rumunjski Corvinul Hunedoara.

'BIENVENIDO' /

Novi Olmo u nastajanju: Dinamo doveo darovitog Španjolca, dolazi iz talijanskog velikana

Kazahstanci su u prvom susretu na gostovanju slavili sa 2-1, a u srijedu su pred svojim navijačima deklasirala rumunjski sastav sa čak 6-1.

Sjajnu predstavu pružio je hrvatski nogometaš Marin Tomasov koji je postigao dva gola, u 57. minuti je zabio za 2-0, a u 76. za 5-0 kada mu je asistirao Karlo Bartolec.

Dva gola je postigao i Charles Geoffrey (13, 68), a među strijelce su se upisali i Nazmi Gripshi (73) i Elkhan Astanov (84). Za goste je zabio Mihai Velisar (78).

omasov je za Astanu igrao cijeli susret, baš kao i Bartolec, te vratar Josip Čondrić, dok je Branimir Kalaica igrao od 49. minute.

Podsjetimo u 2. pretkolu Europske lige Corvinul je ispao od Rijeke preselivši u Konferencijsku ligu gdje je sada završio svoju europsku priču.

Astana će se za mjesto u jednoj od skupina boriti s boljim iz susreta norveškog Branna i škotskog St Mirrena.