'U svom stilu, divljački i primitivno kao i uvijek do sada, Zdravko Mamić prkosi zdravom razumu i normalnom ponašanju.

18.3.2012.
11:25

Nakon još jednog teško gledljivog velikog derbija, ponovno se više priča o sucima, navijačima i ispadima Zdravka Mamića nego o nogometu.

Dinamo je na Maksimiru pred oko 15.000 navijača pobijedio Hajduk 2:1, ali dan poslije najviše se priča o (ne)postojećem penalu iz kojeg je KrstanovićModrima donio pobjedu.

Hajduk je poveo već u 14. minuti golom Vukušića, imao je i sjajnu priliku Gabrića za povećanje vodstva, a onda u dvije minute izgubio sve - Krstanović je u 81. minuti izjednačio, a onda u 83. zabio za pobjedu iz spornog penala.

Krstanović je ušao u šesnaesterac, te u duelu s Obšivačem pao kao pokošen, iako se i nakon više gledanja usporene snimke čini kako prekršaja nije bilo. Na taj su način situaciju u studiju Arenasporta komentirali i Saša Sušec te sudački ekspert Alojzije Šupraha.

"Situacija je delikatna, ali tu nema nikakvog kontakta nogama, nešto malo rukama, ali to se ne svira. Kad bi se to sviralo, koliko bi kaznenih udaraca bilo na utakmicama...", izjavio je Šupraha, da bi samo nekoliko minuta kasnije proživio salvu uvreda Zdravka Mamića.

Netko je Dinamovom gazdi očito dojavio što televizijski dvojac komentira u studiju podno južne tribine maksimirskog stadiona, pa je Mamić verbalno napao Sušeca i Šuprahu. Što se točno dogodilo opisao je za Sportski.net Saša Sušec.

"U svom stilu, divljački i primitivno kao i uvijek do sada, Zdravko Mamić prkosi zdravom razumu i normalnom ponašanju. Došao je do nas, psovao nas i govorio je da je to čisti penal. Napao je Šuprahu, a meni je rekao da kako ja kao Zagrepčanin govorim da nije bio penal. Možete slobodno napisati: 'To je divljak, primitivac, klasični Zdravko Mamić!", izjavio je Sušec za Sportski.net.

Kako god bilo, još jedna utakmica hrvatskog prvenstva završila je spornom odlukom koja je direktno utjecala na krajnji ishod. Dinamo sada ima 13 bodova prednosti u odnosu na Hajduk, a igrači već poručuju: 'Gotovo je, prvaci smo!'