LOŠ POČETAK / Težak poraz hrvatskih nogometašica u kvalifikacijama za Euro

Za Hrvatsku su kobna bila otvaranja oba poluvremena, kapetanica domaćih Jessica Fishlock (4, 49) zabijala je za 1-0 i 2-0 u 4. minuti kako prvog tako i drugog dijela

5.4.2024.
23:12
profimedia

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija teškim je 0-4 (0-1) porazom na gostovanju kod Walesa u Wrexhamu započela svoj nastup u skupini B4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se održati u Švicarskoj od 2. do 27. srpnja 2025.

POTPUNI KAOS /

Katastrofalne scene u Argentini: Navijači gađali gostujuće igrače kamenjem

Za Hrvatsku su kobna bila otvaranja oba poluvremena, kapetanica domaćih Jessica Fishlock (4, 49) zabijala je za 1-0 i 2-0 u 4. minuti kako prvog tako i drugog dijela. A u drugom poluvremenu su ubrzo nakon svoje kapetanice pogotke postigle i Rachel Rowe (51) te Angharad James (56).

U drugoj utakmici ove skupine Ukrajina je svladala Kosovo sa 2-0.

Hrvatska će u 2. kolu u utorak u Zaprešiću dočekati Ukrajinu.

Za plasman u drugi krug kvalifikacija potrebno je izbjeći posljednje mjesto u skupini jer će pobjednici svih četiriju skupina te dvije najbolje drugoplasirane ekipe u toj fazi igrati igrati protiv četiriju trećeplasiranih i preostalih dviju drugoplasiranih selekcija.