TALIJANSKA NOĆ KRCATA GOLOVIMA: / Badelj i Pjaca pobjedom se čupaju s dna, Rog morao napustiti igru nakon samo 15 minuta

Mario Pašalić nije nastupio zbog ozljede, dok je Boško Šutalo ostao na klupi

23.12.2020.
23:11

Nogometaši Milana okončat će 2020. godinu na prvom mjestu Serie A nakon što su u derbiju 14. kola pobijedili Lazio sa 3:2 golom Thea Hernandeza u drugoj minuti sudačke nadoknade, uz sjajnu predstavu Ante Rebića koji je zabio gol i izborio jedanaesterac.

Milan se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto ispred gradskog suparnika Intera koji je u ranije odigranom susretu na gostovanju pobijedio Veronu sa 2:1.

Milan i Lazio su odigrali sjajnu predstavu. Domaćin je poveo 2;0, Lazio se vratio, da bi "Rossoneri" u sudačkoj nadoknadi stigli do važne pobjede.

Milan je poveo Rebićevima golom u 10. minuti. Calhonoglu je izveo korner, a Rebić s ruba peterca glavom pogodio donji desni kut. Hrvatskom napadaču bio je to ovosezonski prvijenac u Serie A u desetom nastupu. Sedam minuta kasnije domaćin je povećao prednost, a ponovo je u jednoj od ključnih uloga bio Rebić izborivši kazneni udarac.

[VIDEO] REBIĆ ZABIO I IZBORIO PENAL U POBJEDI MILANA: /

Hernandez u infarktnoj završnici golom donio tri boda Rossonerima

Hrvatski reprezentativac je pucao, Patric je pokušao blokirati udarac, no igrao je rukom i sudac Marco Di Bello je nakon provjere pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Calhanoglu.

U 28. minuti Di Bello je dosudio novi jedanaesterac, ovoga puta za goste. Pucao je Ciro Immobile, Donnarumma je sjajno obranio, no Luis Alberto je pospremio odbijanac u mrežu. Immobile se za promašeni jedanaesterac iskupio u 59. minuti zabivši za 2:2.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Hernandez je donio slavlje za domaćine. Calhanoglu je ubacio iz kornera, a Hernandez zabio za pobjedu. Rebić je igrao cijeli susret.

Milan ponovo ima bod više od gradskog suparnika koji je nekoliko sati bio na vrhu ljestvice nakon slavlja u Veroni.

Slavlje Intera

Inter je poveo u 52. minuti golom Lautara Martineza, a izjednačio je Ivan Ilić u 63. minuti nakon velike greške Samira Handanoviča kojem je lopta ispala iz ruku. Ipak, gosti su u 69. minuti stigli do novog vodstva. Pogodak glavom je postigao Milan Škriniar na ubačaj Marcela Brozovića.

Hrvatski veznjak je odigrao cijeli susret za goste, dok je Ivan Perišić igrao do 70. minute. Nikola Kalinić nije nastupio za Veronu zbog ozljede, dok je Ivor Pandur ostao na klupi.

Atalanta je imala 2:0 na poluvremenu ko Bologne, no domaćin je u završnici susreta izvukao remi.

Za goste je oba gola zabio Luis Muriel (22'-11m, 23'), a strijelci za Bolognu bili su Takehiro Tomiyasu (74') i Nehuen Paz (82'). Mario Pašalić nije nastupio zbog ozljede, dok je Boško Šutalo ostao na klupi.

Ozljeda Roga

Roma je u Rimu pobijedila Cagliari sa 3:2. Jordan Veretout (11'), Edin Džeko (71') i Gianluca Mancini (77') su zabili za domaćine, a Joao Pedro (59', 90+2'-11m) oba gola za goste.

Nažalost, Marko Rog je kod gostiju već u 15. minuti napustio teren zbog ozljede.

Napoli je odigrao tek 1:1 protiv Torina spasivši se u posljednjim trenucima od poraza. Armando Izzo je u 56. minuti doveo goste u vodstvo, a izjednačio je Lorenzo Insigne u sudačkoj nadoknadi.

U derbiju davljenika Genoa je na gostovanju pobijedila Speziju sa 2:1.

Domaćin je poveo u 10. minuti preko Mbale N'Zola, a Genoa je okrenula rezultat golovima Mattie Destra (15') i Domenica Criscita (74'-11m).

Martin Erić je u domaćim redovima odradio cijeli susret, baš kao i Milan Badelj za goste, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 84. minuti.

Sassuolo je na gostovanju pobijedio Sampdoriju sa 3:2, dok je Benevento slavio kod Udinesea sa 2:0.

Na ljestvici vidi Milan sa 34 boda, Inter je drugi sa 33 boda, dok se Roma probila na treću poziciju sa 27 bodova. Sassuolo će godinu zaključiti na sjajnom četvrto mjestu sa 26 bodova, a zatim slijede Napoli (25) i Juventus (24).

Talijansko prvenstvo se nastavlja 3. siječnja.