TALIJANI SE POKLONILI FANTASTIČNOM HRVATU 'OD MALO RIJEČI ALI PUNO DJELA': / On je senzacija Lige prvaka, tihi heroj koji oduševljava

'On malo priča, čovjek je od malo riječi, ali puno djela i golova'

13.8.2020.
20:05

Umalo je bio heroj, ali u tri minute sve je palo u vodu. Mario Pašalić jučer je u Lisabonu na Lužu protiv PSG-a doveo svoju Atalantu pred vrata raja, zabivši gol u 27. minuti za 1:0. No, u 90. pa nakon toga u 93. Parižani su zabili i izborili plasman u polufinale Final Eight playoffa pobjedom 2:1.

ATALANTA - PSG 1:2: /

Parižani nevjerojatnim preokretom u sudačkoj nadoknadi izborili polufinale LP; Pašalić zamalo junak Atalante

Precizno lijevicom zabio za 1:0

Primio je hrvatski reprezentativac loptu Duvana Zapate te majstorski i precizno lijevom nogom s 13-ak metara pogodio mrežu Keylora Navasa koji se ispružio, ali nije mogao uloviti Pašalićevu loptu.

To mu je bio 12. gol ove sezone, čime mu je 2019./2020. najefikasnija u karijeri koja traje sedam godina. Samo u ovoj sezoni, koja je produljena za skoro 5 mjeseci zbog koronavirusa, zabio gotovo četvrtinu svih golova u karijeri koja traje od 2013.

Najčitaniji talijanski sportski dnevni list La Gazzetta dello Sport u četvrtak slavi Pašalića dajući mu nadimak Atalantin čovjek-gol u Ligi prvaka" i ističe:

'Kakvu je samo golčinu zabio Navasu, i to lijevicom'

"On malo priča, čovjek je od malo riječi, ali puno djela i golova. Mario baš ne voli svjetla reflektora i svoje radi na terenu, kako u Serie A tako i u Ligi prvaka, koja je njegovo natjecanje jer u njemu zabija golove. Ondje je ove sezone bio sjajan na poziciji iza napadača. Jednu je držao Papu Gomez, a drugu Pašalić, koji je poveznica između veze i napada svoje momčadi. Kakvu je samo golčinu zabio Navasu, i to lijevicom. Nije to ništa čudno za njega", stoji u tekstu talijanskog dnevnog sportskog lista.