NESTVARNA POBJEDA / Svirači na aerodromu puni eura, Mandžukić i Modrić u deliriju: Ovako je to izgledalo prije 16 godina

Na današnji dan prije 16 godina Dinamo je na gostovanju u uzvratnoj utakmici slavio protiv moćnog Ajaxa

4.10.2023.
13:15

Na današnji dan prije 16 godina, 4. listopada 2007., Dinamo je na gostovanju u uzvratnoj utakmici slavio protiv moćnog Ajaxa i tako izborio igranje u tadašnjem 'Kupu UEFA'.

'TRI, TRIII, SAD JE GOTOVO!' /

Dinamo se prisjetio jedne od najvećih pobjeda u svojoj povijesti i poslao simboličnu poruku Luki Modriću

Točno 16 godina prošlo je od nezaboravne večeri na Amsterdam Areni, a uzvik ''Tri, triii! Sad je gotovo!'' i dalje živi u svim ljubiteljima plave boje koji su Dinamo bodrili putem malih ekrana. Oni koji su bili na licu mjesta slavili su ime svog kluba pred desetinama tisuća ljudi koji su razočarano napuštali velebni stadion.

Plavi su u prvoj utakmici u Zagrebu poraženi s minimalnih 0-1, a tada je još vrijedilo i pravilo gola u gostima, stoga nitko nije očekivao prolazak zagrebačke momčadi. Međutim, pod palicom Branka Ivankovića Dinamo je izašao hrabro, a u 34. minuti Modrić je doveo Zagrepčane u vodstvo.

Bila je to i večer legendarnog Georga Kocha koji je svojim bravurama na golu izluđivao Huntelaara, Suareza i Rommedahla, a u produžetku su se dogodili trenuci koji će zauvijek ostati urezani u sjećanje svih dinamovaca.

Mandžukić je u 94. minuti glavom poentirao za vodstvo Dinama od 2-0 (ukupno 2-1), da bi samo dvije minute kasnije bacio Ajax na koljena pogotkom za 3-0. Bilo je jasno da će Dinamo nakon nesretnog ispadanja od Werdera sada proći pored nizozemskog velikana jer je trebao izdržati 20 minuta bez da primi tri pogotka, što se na kraju i ostvarilo.

Huntelaar je u 101. smanjio na 1-3, a konačan rezultat postavio u zadnjim sekundama i plava fešta u Amsterdamu pred velikim brojem pristalica Plavih mogla je početi.