Šveđani tuguju: 'On je odlučio pobjednika'

'Jedan gol od sna. Malmö je umalo nadoknadio ono što se na prvi pogled činilo nemogućim', naslov je koji je osvanuo u švedskim medijima dan nakon što je Malmö pobijedio Dinamo s 2:0.

24.8.2011.
15:49

Švedski mediji izvještavaju da je Malmö odigrao mnogo bolju utakmicu nego onu u Zagrebu. Dinamo je izborio Ligu prvaka, a njihova je momčad ostala za korak kratka od plasmana u elitno društvo.

Dnevni list 'Aftonbladet' istaknuo je kako je veličanstveni vratar Ivan Kelava spasio Modre, a Malmö je ostao milimetar od čuda. Švedski je prvak igrao mnogo bolje nego u Zagrebu, ali u prvom poluvremenu svejedno nije uspio probiti gostujuću obranu.

Nakon Vrsaljkova crvenog kartona malo je nedostajalo da domaćini nadoknade prednost Zagrepčana iz prve utakmice. U zadnjih pet minuta Malmö je činio sve da zabije još jedan pogodak, ali nije uspio.

"Nismo uspjeli, ali možemo biti ponosni. Igrali smo hrabro. Došli smo blizu, a to stvar čini još težom. Bilo bi mi draže da smo izgubili 5:0", kazao je Pontus Jansson, strijelac drugog pogotka.

"Blizu, tako blizu", naslov je izvještaja švedske novinske agencije 'TT'.

"Vjerojatno je On odlučio tko će proći dalje", kazao je Malmöov trener Norling.

Dnevni list 'Svenska Dagbladet' piše kako je Malmö ispao nakon velike drame, a najtiražniji list u gradu 'Sydsvenskan' objavio je naslov.

"Jedan gol od sna. Malmö je umalo nadoknadio ono što se na prvi pogled činilo nemogućim."