SVAKA ČAST: / Jedan je Hrvat postao statistički najbolji strijelac u povijesti BiH Prve lige

Tridesetdvogodišnji hrvatski napadač Leon Benko, koji je u ovom trenutku član Sarajeva, najefikasniji je strijelac u povijesti bosanskohercegovačke prve lige, Premijerlige.

23.3.2016.
8:34

Benko je postigao jedan pogodak u posljednjoj utakmici svojeg Sarajeva, pobjedi 3-0 protiv Slavije, a to mu je bio 14. ovosezonski gol. Ukupno je to Benku, od dolaska u BiH, 23 pogodak u 33 odigrane utakmice. To znači da je je bivši napadač Rijeke, koji je prvi strijelac prvenstva, zabijao u prosjeku svakih 116,8 minuta.

Do sada je najučinkovitiji bio srpski napadač Nenad Stojanović koji je za Leotar u sezoni 2002./2003. postizao gol svake 120,3 minute.

Benko je igrač Sarajeva od prošle sezone, a prije toga je nastupao za kineskog prvoligaša Dalian Yifang. Za hrvatsku reprezentaciju nastupio je četiri puta, ali nije postigao niti jedan pogodak.