NA POLJUDU SADA SIGURNO ŽALE / Supertalent Hajduka zabio hat-trick u razmaku od 12 minuta u debiju za novi klub

Ljubičić je krajem lipnja napustio Hajduk i otišao u LASK na jednogodišnju posudbu

16.7.2022.
20:36
Milan Sabic/PIXSELL

Supertalentirani napadač Marin Ljubičić (20) priključio se krajem lipnja austrijskom LASK-u iz Linza na jednogodišnjoj posudbi.

NAPUSTIO PRIPREME /

Hajduk jednog od najtalentiranijih igrača poslao na posudbu u Austriju, odlazi u klub koji je donedavno igrao Ligu za opstanak

Ljubičić se u svojoj novoj momčadi jako dobro snašao i već u prvoj natjecateljskoj utakmici, u Kupu na gostovanju niželigaša Schwaza zabio tri gola u razmaku od samo 12 minuta.

Shwaz je na samom početku šokirao LASK i zabio gol za vodstvo, ali momčad iz Linza je ubrzo odgovorila i na kraju slavila s velikih 9:1.

Ljubičić je zabio prvi gol za 3:1 u 44. minuti, a preostala dva gola dao je u drugom poluvremenu, u 54. i 56. minuti.

Ljubičić je za Hajduk u prošloj sezoni nastupio u 36 utakmica, zabio osam golova i tri puta asistirao, no dolaskom Nikole Kalinića postao je rezerva i imao malu minutažu.

Njemu se svojevremeno predviđao strelovit uspon u Hajduku, no prošle sezone je bio tek četvrti napadač. Ispred njega su bili Marko Livaja, Kalinić i Jan Mlakar pa njegov odlazak na posudbu ne predstavlja pretjerano veliko iznenađenje.