STRAŠAN NASTUP NAJBOLJEG HRVATSKOG STRIJELCA U ŠPANJOLSKOJ LIGI: / Zabio je svoj 11. i 12. pogodak u velikoj pobjedi

Mallorca je i dalje u zoni ispadanja sa 29 bodova, ali je njen zaostatak za Celtom Vigo koja drži 17. mjesto sada smanjen na pet bodova.

30.6.2020.
22:24

U prvoj utakmici 33. kola španjolskog prvenstva Mallorca je kao domaćin nadigrala Celtu Vigo s uvjerljivih 5:1, a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za pobjedničku momčad.

Budimir je postigao prvi i četvrti pogodak za Mallorcu. U 13. minuti je sigurno realizirao kazneni udarac, da bi u 52. minuti sjajno primio loptu, ušao u kazneni prostor s gostujućim braničem na leđima i preciznim udarcem još jednom svladao vratara Blanca.

NIKOLA VLAŠIĆ ZABIO DVA KOMADA U POBJEDI SVOG KLUBA: /

Zbog njega su ostali u igri za Ligu prvaka

Mallorca u opasnoj zoni

Preostali strijelci za Mallorcu bili su Cucho (27'), Pozo (40') i Sevilla (60'), dok je jedini pogodak za goste postigao Iago Aspas u 50. minuti iz jedanaesterca.

Mallorca je i dalje u zoni ispadanja sa 29 bodova, ali je njen zaostatak za Celtom Vigo koja drži 17. mjesto sada smanjen na pet bodova. U vodstvu je Real Madrid sa 71 bodom, dva više od drugoplasirane Barcelone koja večeras (22 sata) dočekuje Atletico Madrid.