IDE MU / Sjećate se Stipe Perice? Hrvatski napadač u pobjedi belgijskog velikana zabio i asistirao

Za Pericu, koji je igrao do 80. minute, ovo je bio četvrti pogodak ove sezone

27.1.2023.
23:04

Hrvatski napadač Stipe Perica asistencijom i pogotkom sudjelovao je u 3-1 (2-1) domaćoj pobjedi Standarda iz Liegea protiv Eupena u susretu 23. kola belgijskog nogometnog prvenstva.

SOSA NIJE BIO U KONKURENCIJI /

Joško Gvardiol skrivio penal u pobjedi RB Leipziga: Njegova momčad došla na samo bod zaostatka iza Bayerna

Gosti iz Eupena su poveli golom Charles-Cooka (11), da bi preokret započeo golom Balikwishe (32) za 1-1. Perica je asistirao Zinckernagelu (35) za 2-1, da bi on na asistenciju strijelca drugog gola u 59. minuti postavio konačni rezultat.

Za Pericu, koji je igrao do 80. minute, ovo je bio četvrti pogodak ove sezone.

Standard je ovom pobjedom stigao na peto mjesto ljestvice sa 37 bodova, 18 manje od vodećeg Genka, dok je Eupen 15. sa 20 bodova.

Bradariću 90 minuta u pobjedi Salernitane

Nogometaši Salernitane u susretu su 20. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Lecce sa 2-1 (2-1).

Sva tri pogotka postignuta su u prvoj četvrtini dvoboja, Salernitana je povela sa 2-0 golovima Dije (5) i Vilhene (20), da bi Strefezza (23) smanjio na 2-1.

Domagoj Bradarić odigrao je čitav susret za Salernitanu, dok Marin Pongračić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Leccea.

Ovom pobjedom Salernitana je preskočila Lecce na ljestvici, sada je 14. sa 21 bodom, a 15. Lecce ima 20.

Ranije u petak je Bologna kao domaćin svladala Speziju sa 2-0 (1-0). Pogotke su postigli Posch (37) i Orsolini (77). Nikola Moro igrao je za Bolognu do 68. minute. S ova tri boda Bologna je skočila na deveto mjesto sa 26 bodova, koliko ima i osmi Torino, dok je Spezia 16. sa 18 bodova.

Na vrhu je Napoli sa 50 bodova, 12 manje ima drugi Milan, a 13 treći Lazio, četvrti Inter i peta Roma.