BIJELI RASTURILI /

Hajduk četvrtim golom stavio točku na 'I' i zauzeo vrh ljestvice, Šibenik potonuo

Tekstualni prijenos utakmice Hajduka i Šibenika od 18.30 sati mogli ste pratiti na Net.hr-u.

6.10.2024.
18:18
Pixsell/Ivo Cagalj

4-0

HAJDUK - ŠIBENIK

U devetom kolu HNL-a očekuje nas dalmatinski derbi; Hajduk će na Poljudu ugostiti prve susjede - Šibenik. Bijeli u susret ulaze kao favoriti, a mnogima je za oko zapela činjenica da je Rokas Pukštas udaljen od ostatka momčadi iako je trener Gennaro Gattuso inzistirao da se ne događa ništa ozbiljno.

88' GOOOOOOOOOOLL!!!! Marko Livaja stavlja pečat na susret u samom finišu, asistirao je Biuk!

86' Posljednja izmjena kod Šibenika: Umjesto Bakića ušao je Vasilj.

81' Biuk je pokušao s daljine, ali lopta je otišla pokraj gola.

77' Iz igre izlazi Rakitić, zamijenio ga je Moufi.

75' Šibenik je napokon ponovno bio prijetnja Hajduku! Žuta je jako pucao s daljine, ali Lučić je fenomenalnom obranom sačuvao domaću mrežu.

73' Gattuso napravio još jednu promjenu: umjesto Kalika u igru je ušao Bamba.

71' Biuk nije tratio vrijeme te je odmah stvorio priliku, probio se po lijevoj strani pa centrirao po podu. Morrison je uklizao i loptu zaustavio rukom,pa su domaćini tražili kazneni udarac. Ipak, lopta je bila na tlu u klizećem startu, tako da od penala nije bilo ništa.

70 ' Izmjene za Šibenik: izašli su Santini i Božić, umjesto njih ušli Baković i Delić.

63' Nove izmjene za Hajduk: ušli su Melnjak, Sigur i Biuk umjesto Dialloa, Durdova i Dajakua.

62' GOOOOOOOOOL!!! Hajduku nema kraja! Prpić fantastično asistirao Kaliku koji je bez razmišljanja i s lakoćom loptu poslao u gol za 3-0!

55' Hajduk je ponovno prijetnja u kaznenom prostoru Šibenika, ipak, spretno je to obranio Đaković.

45' Dodane su dvije minute sučeve nadoknade, požutio je i Diallo.

42' Hajduk ne popušta te je ovaj put Hrgović pokušao podići gol-razliku, no lopta je otišla preko gola.

39' Probudio se i Šibenik! Gosti su pokušali zaprijetiti domaćinima - Kavelju se otvorila prilika kada mu je lopta pala pred noge, no Hajduk je odlično reagirao i sasjekao pokušaj u samom nastanku.

34' Hajduk ponovno napao brzom akcijom: Livaja oštrom dijagonalom po terenu loptu uputio Dajakuu koji je na drugoj strani bio sam. Nažalost, Livajin je pokušaj bio malo preambiciozan - lopta je bila prejaka te je Dajaku nije uspio uloviti.

30' Prva promjena za Šibenčane: ozlijeđeni Stefan Perić bio je prisiljen izaći s terena, a zamijenio ga je Šime Gržan.

25' Hajduk i dalje ne popušta! Šibenik je u problemu - Bijele je teško zadržati podalje od gola.

21' Hajduk je izborio korner kojeg je potom izveo Krovinović i s lijeve strane probao zaprijetiti gostima. Na žalost domaćina, Torres je bio na pravom mjestu te zaustavio bilo kakvu potencijalnu prijetnju, no Bijeli su se zadovoljili novim kornerom. Šibenik se ipak uspio obraniti.

17' GOOOOOOOOL!!!! Uspio je Hajduk u svom naumu da poveća vodstvo, a zaslužan je Durdov koji se otvorio na udarac iskosa i zabio je odličan gol te Bijele doveo do 2-0!

16' Žuti karton za Perića.

9' Hajduk nastavlja žestoko preko Livaje koji je loptu poslao Dajakuu. Pokušao je on u jedan-na-jedan okršaju s Đakovićem doći do još jednog pogotka, no šibenska obrana je to počistila.

6' Hajduk je razigrano krenuo u utakmicu! Još jedna šansa osvanula je kad je Durdov pucao s ruba šesnaesterca, ali sve je na vrijeme počistio Đaković.

2' GOOOOOOOOL!!!!! Hajduk odlazi u rani start golom Ivana Rakitića čiju je loptu spretno servirao Dajuku!

TAKO TREBA /

Vatreni još jednom junak bečkog Rapida: Zabio za pobjedu u gostima

SASTAVI

Hajduk: Lučić - Hrgović, Uremović, Prpić, Diallo - Rakitić, Krovinović - Durdov, Kalik, Dajaku - Livaja

Šibenik: Đaković - Perić, Morrison, Dujmović - Kolega, Kavelj, Bakić, Žuta - Torres - Božić, Santini

NAJAVA

U devetom kolu HNL-a, Hajduk se na Poljudu suočava sa Šibenikom u utakmici koja počinje u 18.30 sati. Gennaro Gattuso očekuje da njegova momčad nastavi uspješan niz i potvrdi odlične rezultate u prvom dijelu sezone. Tri boda iz ovog susreta omogućila bi im da ostanu na vrhu ljestvice s impresivnih 21 bodom iz devet utakmica, čime bi se izjednačili s učinkom koji je Leko ostvario na početku prošle sezone, kad je treće kolo s Osijekom bilo odgođeno do početka studenog.

Hajduk ove sezone još uvijek ne zna za poraz u domaćem prvenstvu, a nova pobjeda omogućila bi im šestu u nizu, čime bi osigurali prvo mjesto na ljestvici i mirno ušli u reprezentativnu pauzu.

S druge strane, Šibenik, koji se ove godine vratio u prvoligaško društvo, započeo je sezonu impresivno s devet bodova u prva četiri kola, no u posljednja četiri susreta osvojili su samo dva boda. Momčad Marija Carevića sada se suočava s iznimno zahtjevnim izazovom, jer Hajduk ulazi u utakmicu kao izraziti favorit.