GRČKI HEROJ / Pokrenuo preokret AEK-a na Maksimiru pa rekao što mu je na duši: 'Na 90 minuta moraš zaboraviti osobne stvari...'

Zuber je postigao pogodak za 1:1 u 59. minuti

16.8.2023.
9:28
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su u utorak od grčkog AEK-a s 1-2 (1-0) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u utorak pred 13.311 gledatelja na stadionu Maksimir.

OVO IM NIJE TREBALO /

Boysi se nisu mogli suzdržati: Pogledajte što su napravili na utakmici s AEK-om, kazna će biti drakonska

Dinamo je vodeći pogodak postigao u 39. minuti, a strijelac je bio Marko Bulat koji iz slobodnog udarca s oko 25 metara, kad je pogodio gornji desni kut AEK-ovih vrata. No, preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Grčki prvak je do izjednačujućeg pogotka došao u 59. minuti, a strijelac je preciznim udarcem s 14 metara bio Švicarac Steven Zuber. Pobjedu grčkom prvaku donio je u 90. minuti Konstantinos Galanopoulos udarcem sa sedam metara.

Strijelac izjednačujućeg pogotka, Zuber, nakon susreta podijelio je svoje dojmove.

"Kao sportaš, moraš zanemariti osobne stvari na 90 minuta. Imali smo posao, obavili smo ga i sretan sam što idemo kući s pobjedom. Ništa nije gotovo. Mi smo kao strojevi. Moramo biti strojevi, a ne razmišljati o nečemu drugom, i sve distrakcije ostavljamo po strani, sve što se događa", isričao je pa zaključio:

"Svatko je imao problema, ali kada dođete na travnjak, morate uživati ​​u igri. To je lijep dio nogometa. Dobro smo se pripremali cijeli tjedan. Ne želim pričati jer moramo manje pričati, a više raditi. Sada je vrijeme za odmor jer u subotu imamo još jednu utakmicu."

Uzvratni dvoboj je na rasporedu u subotu, 19. kolovoza, s početkom u 20.45 sati, na AEK Areni u Ateni, gdje će Dinamo morati pobijediti s dva gola razlike za plasman u posljednje kolo kvalifikacija za Ligu prvaka, u kojem pobjednika ovog para čeka belgijski Antwerp.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.