ČUDESNA SEZONA / Novi trofej za Stanišića: Bayer Leverkusen osvojio njemački Kup

Leverkusen je jedini prethodni trijumf u Kupu imao 1993. godine

25.5.2024.
22:32

Bayer Leverkusen osvojio je Njemački DFB kup svladavši u finalu u Berlinu drugoligaša Kaiserslautern s 1-0.

Insajder potvrdio /

Bayern za novog trenera plaća veliku odštetu drugoligašu

Bayer Leverkusen je postao tek šesti njemački klub s dvostrukom krunom, osvojenim kupom i prvenstvom iste godine.

Pobjednički pogodak Leverkusena postigao je Granit Xhaka u 16. minuti. Iako im je u 44. minuti isključen Odilon Kossounou, igrači Xabija Alonsa sačuvali su svoju prednost i zaključili sezonu s iznimnim rezultatom od 43 pobjede, 9 remija i samo jednim porazom -u finalu Europske lige u srijedu protiv Atalante iz Bergama, u svim natjecanjima zajedno.

Leverkusen je jedini prethodni trijumf u Kupu imao 1993. godine, dok je Kaiserslautern uspio osvojiti DFB kup 1990. i 1996. godine, a ovo mu je šesto izgubljeno finale.

Josip Stanišić je igrao drugo poluvrijeme za Bayer.