'STVARNO NE MOGU, OPROSTITE...' / Srbi se raspisali o potezu Joška Gvardiola nakon utakmice s Crvenom zvezdom

Gvardiol je cijelu utakmicu s Crvenom zvezdom odgledao s klupe za pričuve

20.9.2023.
14:09

Engleski velikan Manchester City krenuo je u obranu europskog naslova pobjedom 3-1 protiv Crvene zvezde koja je na Etihadu na poluvremenu vodila sa 1-0.

Pep Gvardiola nije mogao računati na ozlijeđene Johna Stonesa, Kevina de Bruynea, Jacka Grealisha Matea Kovačića, a u početnom sastavu nije bilo niti Joška Gvardiola koji je utakmicu gledao s klupe.

Europski i engleski prvak je dominirao od prve minute. "Građani" su u prvom poluvremenu imali 71 posto posjeda lopte, a prema vratima Izraelca Omrija Glazera uputili su čak 22 udarca. Gosti samo jedan i to je bio pogodak.

Osman Bukari je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon sjajne asistencije Mirka Ivanića izašao sam ispred Edersona i lijepo poentirao za šokantno vodstvo beogradskog kluba. Isprva je označeno zaleđe, ali VAR je promijenio tu odluku pomoćnog suca.

City je u nastavku nastavio sa svojom dominacijom okrenuvši rezultat s tri gola.

Gvardiol je cijelu utakmicu proveo na klupi, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka jednim svojim potezom je oduševio Srbe.

Naime, predstavnici srpskih medija prvo su tražili njegovu izjavu što je od odbio jer nije igrao.

"Nisam igrao, ne mogu stvarno, oprostite, pričat ćemo drugom prilikom, OK?", rekao je Joško, nakon čega su ga Srbi pitali hoće li se taj razgovor dogoditi u Beogradu, nakon druge utakmice Cityja i Zvezde u skupini LP.

" Može!", rekao je Joško, a Srbi taj njegov potez nazivaju gospodskim.