PRIJETIO IM JE DEBAKL / Srbi se uz nevjerojatno puno sreće plasirali na prvi EURO u povijesti na koji idu kao samostalna država

Bilo je to nevjerojatno uzbudljivo poslijepodne

19.11.2023.
17:02

Nakon dramatičnog raspleta u posljednjem kolu G skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine, plasman na EURO, uz Mađarsku, koja je vizu potvrdila ranije, izborila je i Srbija.

SINDROM VAHIDA HALILHODŽIĆA /

Kolo prije kraja reprezentaciji je osigurao plasman na Europsko prvenstvo, a sada ga žele smijeniti: Razlog je neobičan

Uoči posljednjih 90 minuta natjecanja u skupini G bila je tek jedna nepoznanica. Tko će se pridružiti Mađarima - Srbija ili Crna Gora.

Srbiji je bio dovoljan i bod u Leskovcu protiv Bugarske, dok je Crna Gora morala slaviti u Mađarskoj i još se nadati bugarskom čudu u Srbiji. Na koncu je Srbija odigrala 2-2 protiv Bugarske izborivši EURO. Odabranici Dragana Stojkovića plasirali bi se i s porazom, jer je Crna Gora izgubila u Budimpešti sa 1-3 premda je vodila na poluvremenu.

Drama

Srbija je povela u 17. minuti golom Miloša Veljkovića, no Bugarska je u nastavku okrenula rezultat golovima Georgija Ruseva (59) i Kirila Despodova (69). Ipak, u 82. minuti je Srđan Babić zabio za 2-2 što je Srbiji bilo dovoljno za plasman u Njemačku bez obzira na ishod druge utakmice.

U drugom susretu Crna Gora je povela u 36. minuti preko Slobodana Rubežića (36), no domaćin je s dva gola Dominika Szoboszlaija u 66. i 68. minuti okrenuo rezultat. Nakon toga su Crnogorci navalili, a izludio ih je vratar Dibusz svojim bravurama, bio je nesavladiv.

Pobjedu Mađarske potvrdio je Adam Nagy u trećoj minuti nadoknade.

Mađarska je na koncu osvojila prvo mjesto u skupini, a na EURO ide drugoplasirana Srbija, koja je tako postala 17. sudionik europske smotre. Posljednji put Srbija je sudjelovala na kontinentalnoj smotri prije 24 godine, ali tada još pod nazivom SR Jugoslavija.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO.