Mindaugas Nikoličius / Sportski direktor Hajduka spremno najavio: 'Bit će toga još. Hvala bogu što možemo imati ovakvu feštu'

Hajduk je uzeo Rabuzinovo sunce, a slavlje u Splitu trajalo je dugo u noć i sigurno će trajati i tijekom vikenda.

27.5.2022.
11:42

Nogometaši Hajduka u Splitu su pred 30 tisuća ljudi svladali Rijeku s rezultatom od 3:1 i time osvojili Hrvatski kup. Veliki je to uspjeh za Hajduk, koji je čekao na trofej još od 2013. godine kada su također osvojili kup.

Rijeka je povela u 13. minuti s pogotkom Josipa Drmića. Međutim, Poljud nije bao u depresiju. Potpuno suprotno - tribine su bile samo glasnije, a sve je urodilo plodom samo jedanaest minuta kasnije kada je Ferro zabio glavom za izjednačenje.

Više nije ni prvoligaš /

Nećete vjerovati tko je osvojio prvi Hrvatski kup: Nije Dinamo, a nije ni Hajduk ili Rijeka!

Ipak, heroj je utakmice lijevi bočni Dario Melnjak koji je zabio dva pogotka; prvi u 36. minuti, a drugi u 56. Melnjak je bio vrlo raspoložen i skoro je upisao tri pogotka, ali mreža Rijeke tresla se samo u tri navrata...

Oduševljenje još traje

Hajduk je uzeo Rabuzinovo sunce, a slavlje u Splitu trajalo je dugo u noć i sigurno će trajati i tijekom vikenda. Mozak iza ove ekipe, ne sa strateške perspektive već konstrukcije momčadi je sportski direktor Mindaugas Nikoličius.

"Jako puno nam ovo znači, jedan od boljih dana u životu," rekao je Nikoličius u autobusu nakon utakmice i nastavio: "Navijači su ovo jako dugo čekali, ponosni smo na momčad i sretni. Nadam se da je ovo tek početak. Hvala Bogu što možemo imati ovakvu feštu!"