SPEKTAKULARNA GOLČINA NEYMARA: / Brazilac pogotkom iz slobodnjaka poveo PSG do nove pobjede i rekorda

Nogometaši PSG-a pregazili su na svome Parku prinčeva Bordeaux sa 6-2 (5-1) u prvom subotnjem dvoboju osmog kola francuskog prvenstva.

30.9.2017.
19:34
Screenshot

PSG je poveo već u petoj minuti spektakularnim pogotkom Neymara iz slobodnog udarca. Do kraja poluvremena strijelci za Parižane su bili Cavani (12), Meunier (21), još jednom Neymar (40), ovaj put iz jedanaesterca, te Draxler (45). Prvi put u klupskoj povijesti PSG je u Le Championnatu zabio pet golova u prvom poluvremenu.

MONACO I MONTPELLIER PODIJELILI BODOVE: /

Falcao opet zabio, Subašić primio gol debelo u sudačkoj nadoknadi

Gol-razlika +22

U nastavku je ritam ipak pao, a među strijelce se kod domaćih upisao i Mbappe (58). Za Bordeaux su golove postigli Sankhare (31) i Malcom (90 - 11m).

Vodeći PSG sada ima 22 boda, tri više od drugoplasiranog Monaca koji je u petak na svom terenu odigrao samo 1-1 protiv Montpelliera. Parižani poslije osam kola imaju gol-razliku +22, što je najviše još od sezone 1952/53 kada je Reims nakon osam utakmica imao +25. Također, PSG-u je ovo bila 28. uzastopna utakmica u prvenstvu u kojoj nije poražen.