SPEKTAKULARAN KRAJ PRVOG KOLA NAKON KORONE: / Bayer razmontirao Werder, najtalentiraniji mladi Nijemac briljirao

Dvostruki strijelac za 'apotekare' bio je Kai Havertz, koji je oba svoja pogotka u 28. i 33. minuti postigao glavom

18.5.2020.
22:58

U posljednjoj utakmici 26. kola njemačke Bundeslige nogometaši Bayera iz Leverkusena su kao gosti svladali Werder sa 4-1 (2-1) pred praznim tribinama stadiona Weser u Bremenu.

Dvostruki strijelac za 'apotekare' bio je Kai Havertz, koji je oba svoja pogotka u 28. i 33. minuti postigao glavom. Gebre Selassie je u 30. minuti postigao izjednačujući pogodak za domaću momčad, ali je to bio jedini svijetli trenutak Werdera na utakmici.

U drugom poluvremenu pobjedu Bayera zapečatili su Weiser (61) i Demirbay (78).

Leverkusen's German midfielder Kai Havertz (R) celebrates scoring the opening goal during the German first division Bundesliga football match Werder Bremen v Bayer 04 Leverkusen on May 18, 2020 in Bremen, northern Germany as the season resumed following a two-month absence due to the novel coronavirus COVID-19 pandemic., Image: 520387474, License: Rights-managed, Restrictions: DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO, Model Release: no, Credit line: Stuart FRANKLIN / AFP / Profimedia

Bayer se ovom pobjedom sa 50 bodova zadržao na petom mjestu, ali se primakao četvrtom RB Leipzigu na samo bod zaostatka. Vodeći Bayern ima 58 bodova, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Treća je Borussia Moenchengladbach sa 52 boda.

Werder je sa 18 bodova na predzadnjem mjestu, s utakmicom manje i bodom više od Paderborba koji je na začelju.

Već za četiri dana, u petak 22. svibnja, utakmicom Herthe i Union Berlina započet će 27. kolo, drugo otkako je njemačko prvenstvo nastavljeno nakon dvomjesečne stanke zbog pandemije izazvane koronavirusom.