RASPLET KVALIFIKACIJA / Španjolska iskoristila kiks Švedske, Nijemci zabili devet golova, Portugal i Srbija vodit će mrtvu utrku za prvo mjesto

11.11.2021.
23:37

Španjolska nogometna reprezentacija iskoristila je kiks Švedske ranije u četvrtak te je minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom nagostovanju kod Grčke u Ateni preuzela prvo mjesto u skupini B kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Španjolska je do tri boda stigla pogotkom Pabla Sarabije iz kaznenog udarca u 26. minuti.

Kako je ranije u četvrtak Švedska izgubila 0-2 (0-0) na gostovanju u Gruziji, uoči međusobnog susreta u nedjelju u Sevilli Španjolska je vodeća u skupini sa 16 bodova, a Švedska je druga sa 15, pa će Švedska za izravni plasman u Katar morati pobijediti, dok je Španjolskoj sada dovoljan i bod.

JAMAČNO SE PITATE /

Hrvatska je zabila Malti sedam komada, ali to nije rekordna pobjeda. Znate li kome su Vatreni utrpali više golova?

Portugal kiksao, Nijemci zabili devet golova

Portugal je preuzeo vodstvo u skupini A iako je odigrao samo 0-0 protiv Irske u Dublinu. No, kako ima bolju razliku pogodaka od Srbije, Portugal je na vrhu skupine ispred Srbije, a te dvije reprezentacije susrest će se u nedjelju u Lisabonu u još jednom "finalu".

U skupini J Rumunjska nije uspjela svladati Island u Bukureštu, završilo je 0-0, pa je uoči posljednjeg kola na drugom mjestu, kje vodi u dodatne kvalifikacije, ostala Sjeverna Makedonija, koja je ranije u četvrtak s 5-0 nadigrala Armeniju u Erevanu. Uoči posljednjeg kola, u kojem Sjeverna Makedonija u Skoplju dočekuje Island, a Rumunjska gostuje kod Lihtenštajna, Makedonci imaju 15, a Rumunji 14 bodova.

U toj skupini Njemačka je još ranije osigurala prvo mjesto i odlazak na SP, a to je i potvrdila 9-0 pobjedom protiv Lihtenštajna.