Pogledajte što mladi igrači Reala i Barçe izvode na Svjetskom prvenstvu

Na vrlo uvjerljiv su način španjolski nogometaši otvorili Svjetsko U20 prvenstvo koje je u petak počelo u Turskoj…

21.6.2013.
23:44

Furija je u 1. kolu skupine A u Istanbulu nadigrala reprezentaciju SAD-a s 4-1. Pobjedu su režirali napadač Real Madrida Jese Rodriguez i njegov kolega iz Barcelone Gerard Deulofeu. Jese je zabio u petoj i 44., a Deulofeu u 42. i 61. minuti. Poraz Amerikanaca ublažio je Luis Gil u 77. minuti. Podsjetimo, u prvoj utakmici ove skupine Francuska je svladala Ganu s 3-1.

U skupini B Portugal je u Kayseriju pobijedio Nigeriju s 3-2. Vodili su Portugalci pogocima Brume i Aladjea, ali su dopustili Nigeriji da u drugom poluvremenu dođe do izjednačenja dvama golovima Abdula Ajaguna. Ipak, svojim je drugim pogotkom Bruma donio sva tri boda Portugalcima. Ranije je u ovoj skupini Južna Koreja bila bolja od Kube s 2-1.

Dodajmo još da na SP-u sudjeluje i hrvatska reprezentacija koja je smještena u skupinu F s Novim Zelandom, Uzbekistanom i Urugvajem. Protiv ove potonje reprezentacije će i otvoriti natjecanje u nedjelju u Bursi.

U osminu finala plasirat će se dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine, te četiri najbolje trećeplasirane vrste.

Skupina A Francuska - Gana 3-1 (Kondogbia 65, Sanogo 68, Bahebeck 79 / Boakye 85) Španjolska - SAD 4-1 (Jese 5, 44, Deulofeu 42, 61)

Skupina B Južna Koreja - Kuba 2-1 (Kwon 51 - 11m, Ryu 83 / Reyes 7) Portugal - Nigerija 3-2 (Bruma 30, 69, Aladje 34 / Ajagun 57, 67)