Nogometaši Grčke napravili su pravu senzaciju pobijedivši u odlučujućoj utakmici za osminu finala Obalu Bjelokosti s 2:1.

24.6.2014.
21:39

GRČKA: Karnezis, Sokratis, Manolas, Torosidis, Holebas, Karagounis, Kone, Salpingidis, maniatis, Samaras, Mitroglou.

OBALA BJELOKOSTI: Barry, K. Toure, Bamba, Boka, Aurier, Die, Tiote, Gervinho, Y. Toure, Kalou, Drogba.

Strijelci: 1:0 Samaris (42.), 1:1 Wilfried Boni (74.), 2:1 Samaras (90+) Obala Bjelokosti ništa nije htjela prepustiti slučaju. Stoga su u ovoj utakmici odlučno krenuli što ranije postići pogodak.

Izbornik Bjelokošćana Sabri Lamouchi je u dvoboj krenuo s Didierom Drogbom, što je bilo i najavljeno.

Grci su već na samo početku ostali bez dva ozlijeđena igrača - veznjaka Konea i golmana Karnezisa. Ali, to je donijelo i jednu ključnu stvar u dvoboju.

Umjesto odličnog Konea ušao je Samaris. Kao da su se grčki bogovi odlučili malo poigrati sa živcima svojih navijača, i sudbinom Grčke.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Samaris je vrlo brzo opravdao ulazak, u 42. minuti je zabio za 1:0 Grčke. Već se tada nazirala senzacija. Obala Bjelokosti se nije predavala, već je prebacila u višu brzinu. Brzom tranzicijom je lomila obranu Grčke. Nagrada je došla u 74. minuti kada je Boni Wilfried zabio pogodak za 1:1. Tada su Bjelokošćani bili u osmini finala.

I kada se činilo da je sve gotovo, te da će Grčka ponovo pakirati kofere, u Fortalezi se ukazalo - čudo. Samaras je u sudačkoj nadoknadi vremena zabio iz jedanaesterca za veliku senzaciju Grčke kojoj su svi predviđali kraj natjecanja već nakon prve utakmice.

Tako će se u osmini finala sastavi dva iznenađenja, Kostarika i Grčka.

JAPAN - KOLUMBIJA 1:4

Strijelci: 0:1 Cuadrado (17.), 1:1 Okazaki (45.+), 1:2 Jackson M. (52.), 1:3 Jackson M. (82.), 1:4 Rodriguez H. (90.+)

Kolumbija piše najljepšu priču svoje novije povijesti. U posljednjoj utakmici u skupini C, susretu koji je za njih bio prestiž, deklasirali su hrabri Japan, i tako poslali strašnu poruku Urugvaju da će biti tvrd orah u osmini finala.

Kolumbija je povela u 17. minuti iz kaznenog udarca preko Cuadrada. Japan je izjedančio u zadnji sekundama prvog dijela. U drugom dijelu Kolumbija je jednostavno pojačala tempo igre i uništila Japan sa još tri gola u njihovoj mreži. Time su se napunili samopouzdanjem uoči nastavka natjecanja.

1. Kolumbija 3 3 0 0 9 2 +7 9 2. Grčka 3 1 1 1 2 4 -2 4 3. Obala Bjelokosti 3 1 0 2 4 5 -1 3 4. Japan 3 0 1 2 2 6 -4 1