SOUTHAMPTON RAZVALIO WEST HAM: / Bilić doživio novi težak udarac, crni niz se nastavio na četiri utakmice

Slaven Bilić i njegov West Ham doživjeli su novi težak poraz u Premierligi.

25.9.2016.
18:51
AFP, BEN STANSALL

U nedjelju je sastav bivšeg hrvatskog izbornika na svom terenu doživio poraz od Southamptona 3-0. Ovo je za Bilića ukupno četvrti uzastopni ligaški poraz, odnosno peti u ovoj sezoni. Jedinu pobjedu Čekičari su ostvarili protiv Bournemoutha 21. kolovoza (1-0). Ukupno gledajući i prošlu sezonu, ovo je bio 6 poraz u posljednjih sedam ligaških utakmica za Bilića. West Ham, ujedno, nije zabio pogodak na svom terenu prvi put u posljednjih 13 utakmica. Početak sezone za zaborav.

Kriza se nastavila

Tako se kriza za Bilića i njegovu momčad nastavila. Nakon odlične prošle sezone, preseljenje na Olimpijski stadion nije donijelo sreću nogometašima West Hama. Bilić je odmah na početku ove sezone ostao bez napadača Andréa Ayewa, koji je trebao biti važno pojačanje za njegov klub. No, Ayew je na listi ozlijeđenih, kao i još dvojica napadača, Andy Carroll i Diafra Sakho.

Lijevi bok pušta na sve strane

No, sigurno mu najviše nedostaje ozlijeđeni Aaron Cresswell, jedan od najboljih lijevih braniča u Engleskoj, koji svojim ofenzivnim sklonostima puno doprinosi Bilićevoj momčadi. Ovako je lijevi bok jalov u napadu, a u obrani pušta na sve strane.

Gosti su na Olimpijskim stadionu u Londonu poveli u 40. minuti golom Austina koji je zabio i četvrtu utakmicu za redom. Austin je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Ryan Bertrand, te je smireno zabio u donji desni kut gola vratara West Hama Adriana.

BILIĆ JE APSOLUTNI KRALJ:

Tadić stavio točku na i

U 62. minuti, srpski igrač Dušan Tadić zabio je za 2-0. Austin je ovog puta posalo jednu loptu je poslao loptu Tadiću koji se zabio u šestnaesterac i uputio prekrasan niski udarac koji je ušao u mrežu Čekičara.

I onda kad se već mislilo da će utakmica završiti rezultatom 2-0, u 92. minuti James Ward-Prowse pokupio je jednu odbijenu loptu i sa ruba šestnaesterca uputio udarac koji je ušao u donji desni kut gola nemoćnog Adrana.

West Ham je trenutačno 18. klub u Premiershipu, prvi ispod crte i Bilić je nakon dugo vremena prvi put pao s klubom iz Londona u opasnu zonu.

Poredak: 1 Manchester City 6 6 0 0 18 5 18 2 Tottenham Hotspur 6 4 2 0 10 3 14 3 Arsenal 6 4 1 1 15 7 13 ------------------------- 4 Liverpool 6 4 1 1 16 9 13 ------------------------- 5 Everton 6 4 1 1 10 4 13 ------------------------- 6 Manchester United 6 4 0 2 12 7 12 7 Crystal Palace 6 3 1 2 10 7 10 ------------------------- 8 Chelsea 6 3 1 2 10 9 10 9 Southampton 6 2 2 2 7 6 8 9 West Bromwich Albion 6 2 2 2 7 6 8 11 Watford 5 2 1 2 10 9 7 12 Leicester City 6 2 1 3 8 11 7 13 Hull City 6 2 1 3 7 12 7 14 Bournemouth 6 2 1 3 4 9 7 15 Middlesbrough 6 1 2 3 6 9 5 16 Swansea City 6 1 1 4 5 10 4 17 Burnley 5 1 1 3 3 8 4 ------------------------- 18 West Ham United 6 1 0 5 7 16 3 19 Stoke City 6 0 2 4 4 15 2 20 Sunderland 6 0 1 5 5 12 1