ŠOU CAVANIJA I NEYMARA NA PARKU PRINČEVA: / PSG razbio Reims, slavili Marseille i Lyon

Nakon kompletiranog 7. kola PSG vodi sa 21 bodom, a prati ga skupina od tri kluba sa 13 bodova.

26.9.2018.
23:18

Nogometaši fracuskog prvaka PSG-a došli su do sedme pobjede u isto toliko odigranih utakmica nove sezone, nakon što su u utakmici odigranoj u srijedu na Parku prinčeva svladali Reims s uvjerljivih 4-1.

Gosti su iznenađujuće poveli preko Chavalerina u 2. minuti. No, već u 5. minuti Edinson Cavani je izjednačio, a u 24. minuti Neymar realizirao kazneni udarac za vodstvo PSG-a. Cavani je drugim pogotkom u 44. minuti povećao prednost domaćih na 3-1, a konačan rezultat postavio je Meunier u 55. minuti.

Pobjede Lyona i Marseillea

Lyon u gostima kod Dijona slavio sa 3-0, a Marseille je u sudačkoj nadoknadi svladao Strasbourg sa 3-2.

Gosti su poveli u 27. minuti golom Kennyja Lalae, ali je Marseille do poluvremena uspio preokrenuti rezultat, a strijelci su bili Dimitri Payet (41-pen) i Morgan Sanson (44). No, u 89. minuti Strasbourg dolazi do izjednačenja 2-2 pogotkom Nuna Da Coste. Ipak, u sudačkoj nadoknadi (90+1) Valere Germain donosi pobjedu Marseilleu, za kojeg nije mogao nastupiti stoper Duje Ćaleta-Car zbog crvenog kartona u prošlom kolu.

U pobjedi Lyona u gostima kod Dijona (3-0) dvostruki strijelac bio je Moussa Dembele (16, 19), a jedan gol zabio je Martin Terrier (35).

Lille, koji je odlično krenuo u novu sezonu, poražen je kod Bordeauxa sa 0-1, a strijelac je bio Francois Kamano u 7. minuti. Bivši Hajdukovac Toma Bašić nije bio u postavi Bordeauxa. Bašić je dosad skupio svega 36 minuta u dvije utakmice.

Dan ranije Monaco je na svom travnjaku izgubio od Angersa sa 0-1 ostavši na samo jednoj pobjedi. Bivši hrvatski reprezentativac Danijel Subašić i dalje je izvan stroja i nije branio. Večeras vodeći PSG dočekuje Reims.

Nakon kompletiranog 7. kola PSG vodi sa 21 bodom, a prati ga skupina od tri kluba sa 13 bodova u kojoj su Lyon, Marseille i Lille.

Monaco je tek na 18. mjestu sa šest bodova, jednim više od predzadnjeg Nantesa, a na 20. mjestu je Guingamp sa samo jednim bodom.