ŠOK ZA PERIŠIĆA, BROZOVIĆA I DRUŠTVO: / Inter doživio jednu od najvećih sramota u svojoj povijesti

U 5. kolu Europske lige Inter je u gostima izgubio od Hapoel Beer Sheve 3-2 i tako iznenađujuće ispao iz drugog po jačini europskog nogometnog natjecanja.

24.11.2016.
20:53

Talijanski klub utakmicu je završio s deset igrača jer je vratar Hindanović u 69. minuti zbog povlačenja protivničkog nogometaša na travnjak dobio drugi žuti karton. Izraelci su do velika tri boda došli pogotkom u 93. minuti susreta. Mohammad Ghadir je poslao pas koji je primio Ben Sahar i zabio iz blizine za konačnih 3-2.

Inter vodio 2-0

A nije sve tako crno za Inter bilo u ovoj utakmici. Iciardi je u 13. minuti na asistenciju Edera zabio za 1-0 Nerazzurra, a ovo je bio 12 pogodak za Iciardija ove sezone u svim natjecanjima.

U 25. minuti bilo je za 2-0 za Nerazzurre.Marcelo Brozović oslobodio je nešto mjesta na rubu kaznenog prostora i pucao na gol.

Maranhao započeo veliki povratak Hapoela

Njegov precizan pokušaj otišao je od stative u mrežu. Inter je slavio, važni bodovi za nastavak ovog natjecanja bili su u džepu. I onda šok! Lucio Maranhao u 58. minuti smanjuje na 1-2. Skočio je Maranhao kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Maharan Radi i poslao loptu glavom u donji lijevi kut. Samir Handanović je bio bespomoćan. U 71. minuti bilo je 2-2. Anthony Nwakaeme je mirno realizirao penal i Talijane doveo u velike probleme.

I onda u 93. minuti, Ghadir je zabio za završetak sramotnog europskog izdanja za Inter u ovoj sezoni. Brozović je odigrao cijeli susret, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 60. minuti. Ovim porazom Inter je kolo prije kraja ostao bez izgleda za nastavak natjecanja.

Sparta iznenadila Southampton

U drugom susretu ove skupine Sparta je u Pragu pobijedila Southampton 1-0 golom Coste (11). Česi su tako osigurali prvo mjesto u skupini sa 12 bodova, Southampton i Hapoel imaju po sedam bodova, a na začelju je Inter s tri boda.

Eduardo da Silva strijelac za Šahtar

Među strijelce u četvrtak navečer upisao se i Eduardo da Silva postigavši treći pogodak za Šahtar u uvjerljivoj pobjedi protiv Konyaspor 4-0 kojom je ukrajinski sastav potvrdio prvo mjesto u skupini. Brazilskom napadaču s hrvatskom putovnicom asistirao je Darijo Srna.

Šahtar je u susretu H skupine u Lavovu bio uvjerljivi protiv Turaka upisavši i petu pobjedu. Šahtar je i prije ove utakmice osigurao prvo mjesto u skupini, a sada je u prilici okončati natjecanje u skupini s maksimalnim brojem bodova.

Golove za Šahtar zabili su Bardakci (11-ag), Dentinho (36), Eduardo (67) i Bernard (74). Srna je odigrao cijeli susret, dok je Eduardo ušao u igru u 64. minuti, dvije minute prije nego što je zabio za 3-0.

Remi Genta i Brage

U drugom susretu iz ove skupine Gent i Braga su odigrali 2-2, a sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu. Gosti su vodili 1-0, 2-1, no Gent se spasio. Strijelci za belgijski sastav bili su Coulibaly (31) i Miličević (39), a za goste Stoiljković (14) i Hassan (36). Na ljestvici vodi Šahtar (15), ispred Brage (6), Genta (5) i Konyaspora (1).

Fiorentina je u skupini J kod kuće izgubila 2-3 od PAOK-a. Gosti su vodili 2-0, 'viole' su uspjele izjednačiti, no Grci su u sudačkoj nadoknadi došli do važne pobjede koja ih ostavlja u igri za prolaz. Gosti su vodili 2-0 golovima Šahova (5), Camposa (26), potom su Bernardeschi (33) i Babacar (50) izjednačili, a kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pogodaka Rodrigues je zabio za Grke.

Badelj i Milić igrali, Kalinić ne

Moglo je biti i još golova. Domaćin je u prvom poluvremenu dva puta uzdrmao okvir gola - Bernardeschi u 19. minuti, te Cristoforo u 21. minuti. Vratnicu je pogodio i gostujući veznjak Rodrigues u osmoj minuti. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za Fiorentinu, Hrvoje Milić je igrao do 50. minute, dok Nikola Kalinić nije nastupio. Za goste je cijeli susret odigrao Marin Leovac.

U drugom susretu Slovan je u Bratislavi pobijedio Karabah 3-0 golovima Vucha (11) i Komiličenka (56-11m, 62). Na ljestvici vodi Fiorentina (10), ispred Karabaha (7), PAOK-a (7) i Slovana (4). U susretu skupine I Krasnodar i RB Salzburg su odigrali 1-1.

Za goste je pogodio Dabbur (37), a izjednačio je Smolov (85). U redovima austrijskog sastava cijeli susret odigrao je Josip Radošević. Schalke je u drugom susretu pobijedio Nicu 2-0 i potvrdio prvo mjesto. Golove su zabili Konopljanka (14) i Aogo (81-11m). Schalke vodi sa 15 bodova, Krasnodar je drugi sa sedam, dok RB Salzburg ima četiri boda. Nica je zadnja s tri boda.

Skupina A: Fenerbahce Istanbul - Zorja Lugansk 2-0

Manchester United - Feyenoord Rotterdam 4-0 1. Fenerbahče 10

2. Manchester United 9 3. Feyenoord 7 4. Zorja Lugansk 2

Skupina B: Astana - Apoel Nikozija 2-1

Olympiakos Pirej - Young Boys Bern 1-1 1. Apoel 9 2. Olympiacos 8 3. Astana 5 4. Young Boys 5

Skupina C: Gabala - Anderlecht 1-3

St. Etienne - Mainz 0-0 1. Anderlecht 11 2. Saint-Etienne 9 3. Mainz 05 6 4. Gabala 0

Ajax Amsterdam - Panathinaikos Atena 2-0

1. Ajax 5 4 1 0 10:5 13 2. Standard Liege 5 1 3 1 7:5 6 3. Celta Vigo 5 1 3 1 8:7 6 4. Panathinaikos 5 0 1 4 3:11 1

Skupina H: Gent - Braga 2-2

Šahtar Donjeck - Konyaspor 4-0

1. Šahtar Donjeck 5 5 0 0 17:3 15 2. Braga 5 1 3 1 7:7 6 3. Gent 5 1 2 2 8:13 5 4. Konyaspor 5 0 1 4 2:11 1

Skupina I: Krasnodar - Salzburg 1-1

Schalke 04 - Nica 2-0

1. Schalke 5 5 0 0 9:1 15 2. Krasnodar 5 2 1 2 7:6 7 3. Salzburg 5 1 1 3 4:6 4 4. Nica 5 1 0 4 3:10 3

Skupina J: Fiorentina - PAOK Solun 2-3

Slovan Liberec - Karabah Agdam 3-0

1. Fiorentina 5 3 1 1 13:5 10 2. PAOK 5 2 1 2 5:6 7 3. Karabah 5 2 1 2 6:10 7 4. Slovan Liberec 5 1 1 3 7:10 4

Skupina K: Hapoel Be'er Sheva - Inter Milano 3-2

Sparta Prag - Southampton 1-0

1. Sparta Praga 5 4 0 1 7:4 13 2. Southampton 5 2 1 2 5:3 7 3. Hapoel Beer-Sheva 5 2 1 2 5:5 7 4. Inter 5 1 0 4 5:10 3

Skupina L: Zürich - Villarreal 1-1

Steaua Bukurešt - Osmanlispor 2-1

1. Osmanlispor 5 2 1 2 8:7 7 2. Villarreal 5 1 3 1 7:7 6 3. Zürich 5 1 3 1 5:5 6 4. Steaua 5 1 3 1 4:5 6