LUDA UTAKMICA / Lokomotiva šokirala Hajduk na Poljudu: Marko Livaja promašio penal, pa prekasno zabio

Lokomotiva je uzela tri boda na Poljudu protiv Hajduka. Ovo je bio četvrti domaći poraz splitskih nogometaša u sezoni. Karoglan ni u četvrtom pokušaju nije pobijedio Lokomotivu. Silvijo Čabraja radi sjajan posao na klupi Lokomotive

Silvijo Maksan

Najviše voli raditi intervjue sa sportašima, odličan novinar i 'pravi terenac'

16.3.2024.
18:19
Ivo Cagalj/PIXSELL

Lokomotiva je u subotu na Poljudu, u 27. kolu HNL-a, šokirala Hajduk pobjedom 2-1. Navijači Hajduka nisu imali razloga za zadovoljstvo, gledali su 4 domaći poraz svojih ljubimaca. Lokomotiva je ostala na jednom porazu u 2024. Nevjerojatan posao radi Silvio Čabraja na klupi Lokomotive...

Junak pobjede Lokomotive bio je Robert Mudražija koji je postigao oba pogotka za goste, u 26. i 60. minuti. Tragičar u redovima Hajduka je Dino Mikanović koji je nakon 20-ak minuta zaradio dva žuta kartona, ali i Marko Livaja koji kod 0-1 nije realizirao jedanaesterac. U posljednjim sekundama ogleda Livaja je dao tek počasni pogodak za Hajduk.

Time je Hajduk izgubio korak s vodećom Rijekom na ljestvici te sada ima četiri boda manje. Od Dinama Splićani imaju četiri boda više, ali i dvije odigrane utakmice više. Lokomotiva je ovim slavljem preskočila Osijek te je sada četvrta. Idemo redom...

Lokosi su bili bolji, a prvih 45 minuta je bilo kaotično. Lokomotiva je igrala jako dobro, a gledali smo seriju nervoznih reakcija hajdukovaca.

HNL /

Rijeka bez pritiska nastavlja s pobjedama i drži prvo mjesto

Salve zvižduka upućene su glavnom sucu Igoru Pajaču iz Zeline kojeg je ispratilo osiguranje sa stadiona, nakon što je u 24. minuti isključio Dinu Mikanovića. Pomagao mu je Marjan Tomas iz Vladislavaca i Jerko Crnčić iz Vrbovca, a četvrti sudac je bio Antonio Melnjak iz Rijeke. VAR sudac je bio Patrik Kolarić iz Čakovca, a njegov asistent Ivan Starčević iz Bjelovara

U 26. poveli su Lokosi golom Mudražije što je uzrokovalo buru nezadovoljstva - što na klupi Bijelih, što na tribinama. Nakon posljednjeg sučeva zvižduka isključen je zbog prigovora i pomoćni trener Dragan Blatnjak. Marko Livaja također je bio vrlo nervozan.

U 54. minuti, sviran je penal za Hajduk. Livaja je gurnuo Benrahoua u prostor, Marokanac je dao za Pukštasa, a njegov centaršut zaustavio je Mateo Marić rukom. Sve je bilo čisto i Pajač je odmah pokazao na bijelu točku. I onda novi šok na Poljudu.

Livajinu panenku u kut Čavlina je sjajno odbio u vratnicu. Bio je to najgori mogući scenarij za Bijele... uzdah na Poljudu čuo se do neba. Navijači su se uhvatili za glavu.

U 60. minuti utakmice, dogodio se 4 veliki šok za 20 204 gledatelja na Poljudu. Dakle, pao je rekord što se tiče posjete Hajduka i Lokomotive.

Bartolec je u krasnoj akciji kraju gurnuo Mudražiju u šansu koji iz teške pozicije uspio oštrim udarcem kroz Lučićeve noge pogoditi suprotan kut za povećanje vodstva na Poljudu. Čavlina je bio apsolutni junak uz Mudražiju.

U 71., skinuo je čisti zicer Livaji (glavom spustio loptu na lijevu nogu i odlično tukao), a čitavu je utakmicu branio na visokom nivou.

Marić je u 71. mogao matirati Bijele, u situaciji kad su Lokosi imali 4 igrača u šesnaestercu, a Sigur ostao neobjašnjivo sam. Goričan je u 63. propustio prvu meč loptu za Lokomotivu za 3-0. U 83. su prvi gledatelji počeli napuštati Poljud, razočarani. Utakmica je bila nadoknađivana 5 minuta.

Hajduk je pokušavao, Nikola Kalinić u sudačkoj nadoknadi bio blizu gola, a Marko Livaja je u 95. zabio gol za 2-1. No, nije bilo više vremena. Za spomenuti kako Mislav Karoglan niti u četvrtom pokušaju nije pobijedio Lokomotivu.

Posljednje dvije utakmice ovog kola igraju se tijekom nedjelje. Od 15 sati u Puli igraju Istra 1961 i Gorica, dok se u 17.10 sati u Kranjčevićevoj ulici sastaju Rudeš i Dinamo.