pljuska uoči eura / Šok i nevjerica u Madridu: Španjolci izgubili od 137. reprezentacije svijeta

Gruzijci su zabili u 40. minuti nakon što je španjolski vezni red pogriješio na svojoj polovici

8.6.2016.
7:43

U posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Eura nogometaši Španjolske su u utorak u Madridu na stadionu Getafea iznenađujuće poraženi od slabašne Gruzije sa 0-1.

Španjolci su odigrali tri prijateljske utakmice u sklopu priprema za Euro, a susret protiv Gruzije bila je njihova najlošija partija. Bila je to "tiki-taka" u prvoj brzini, potpuno bezopasna i jalova.

Gruzijci su zabili u 40. minuti nakon što je španjolski vezni red pogriješio na svojoj polovici, pa je iz kontranapada precizan bio Tornike Okriašvili.

U prethodne dvije prijateljske utakmice Španjolci su upisali pobjede. Prvo su 29. svibnja slavili protiv BiH sa 3-1, a dvostruki strijelac u toj utakmici bio je napadač Celte Nolito.

U drugom susretu, 1. lipnja u Salzburgu, Španjolska je pobijedila Južnu Koreju sa 6-1, a po dva pogotka postigli su Nolito i "topnik" Juventusa Alvaro Morata.

Španjolska će biti treći protivnik Hrvatskoj (21. lipnja) u skupini D na EP-u. U našoj skupini su još Turska i Češka.