SKANDALOZNI TRANSPARENT NAVIJAČA LIVERPOOLA ZGROZIO EUROPU: / Zvijezda Redsa u središtu odvratnog čina

Sramotni transparent pristalica Liverpoola u Genku na utakmici Lige prvaka

24.10.2019.
8:31

Engleska se crveni od srama zbog skandaloznog transparenta navijača Liverpoola jučer u Genku na kojem je u eksplicitnom izdanju njihov napadača Divock Origi.

BROZOVIĆ ASISTIRAO U VELIKOJ POBJEDI: /

Messi postavio dva rekorda, Rakitiću mrvice, Napoli slavio u ludoj utakmici, Redsi razbili Genk

Izvjesili eksplicitnu fotografiju njihovog golog napadača

Prije početka utakmice na tribinama su izvjesili eksplicitnu fotografiju njihovog golog napadača koji u ruci drži svoj penis, a pored njega je pehar Lige prvaka, javlja jedan od najčitanijih britanskih tabloida Daily Mail.

Zaštitari reagirali

"Zastava" koja je visila na ogradi s gornje etaže napravljena je kompjutorskom animacijom. Inače, zaštitari su nekih 35 minuta prije početka utakmice, pišu engleski mediji, brzo reagirali i oduzeli "ekipi" sporni transparent, ali nije to bilo dovoljno brzo da njegove fotografije ne završe na društvenim mrežama...

UEFA će za ovaj potez navijača gotovo sigurno kazniti Liverpool a od takvog scenarija "strahuje" i Daily Mail u svojem pisanju. I sam klub je toga svjestan pa se odmah oglasio s osudom:

Liverpool bi mogao biti kažnjen

"Nogometni klub Liverpool osuđuje uvredljivi transparent izvješen na našem dijelu tribine uoči utakmice. Da budemo jasni, slika je upotrijebila rasistički stereotip", rekao je Liverpoolov glasnogovornik.

Uvjerljivi Redsi

Europski prvak Liverpool je u dvoboju 3. kola E skupine na gostovanju pobijedio Genk sa 4:1.

"Redsi" su stigli do prednosti već u drugoj minuti preko Alexa Oxladea-Chamberlaina, a isti je igrač u 58. minuti sjajnim udarcem sa 20-tak metara zabio za 2-0. Do kraja susreta golove su zabili Mane (78) i Salah (87), dok je Odey u 88. minuti ublažio poraz domaćina. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za goste.