ŠIMUNOVIĆ STRIJELAC, CELTIC OSVOJIO PREMIERSHIP: / Naslove im je više teško i brojati, osvojili su osmi uzastopni

Celtic će 25. svibnja mati priliku osvojiti i treću uzastopnu trostruku krunu

4.5.2019.
15:59

Nogometaši Celtica osigurali su osmi uzastopni, te jubilarni 50. naslov prvaka nakon što su u susretu 36. kola škotskog prvenstva na gostovanju pobijedili Aberdeen sa 3-0.

Celtic sada ima nedostižnih 12 bodova više ispred najvećeg rivala Rangersa koji do kraja sezone ima još tri utakmice.

Pobjedu Celticu na Pittodrie stadionu donijeli su Mikael Lustig golom u 40. minuti, Jozo Šimunović pogotkom u 53. minuti, te Odsonne Eduard koji se među strijelce upisao dvije minute prije kraja susreta.

Drugi gol sezone

Šimunić je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera, a bio je to njegov drugi pogodak ove sezone u prvenstvu nakon što je zabio i Kilmarnocku u prošlom kolu u pobjedi 1-0.

Celtic je ove sezone već osvojio Liga kup, a 25. svibnja će imati priliku osvojiti i treću uzastopnu trostruku krunu u finalu Kupa protiv Heartsa.