LIGA PRVAKA / Šimić zabio i asistirao u pobjedi, Rakitić asistent, u ludoj utakmici u Münchenu palo čak sedam golova

Sjajnu večer u Ligi prvaka imali su hrvatski nogometaši, Roko Šimić je zabio i asistirao za Salzburg, a Ivan Rakitić bio je asistent za Sevillu.

20.9.2023.
21:23

Salzburg je slavio u Portugalu u prvom kolu Lige prvaka protiv Benfice 2-0, a poveli su u 15. minuti kada je precizan iz jedanaesterca bio Roko Šimić. Kazneni udarac skrivio je Silva koji je igrao rukom, a ujedno je dobio i crveni karton.

INFARKTNE ZAVRŠNICE /

Modrić odličan, mladi Englez zabio u 94. minuti: U Turskoj ludnica, Dancima je pobjedu oduzeo Dinamov krvnik, bivši igrač Šahtara

Prethodno je već u 3. minuti austrijska momčad imala još jedan kazneni udarac, ali je Konate pucao preko gola.

Gosti su vodstvo udvostručili u 50. minuti kada je Šimić imao ulogu asistenta, a strijelac je bio Gloukh.

Petar Musa igrao je do 84. minute za portugalsku momčad. Šimić je kod gostiju zamijenjen u 71. minuti, kada je ušao Luka Sučić.

Rakitićeva Sevilla odigrala je 1-1 protiv Lensa, a bivši veznjak Vatrenih je u 9. minuti sjajno ubacio iz kornera, točno na glavu Ocampisa, koji je pogodio za 1-0. Lens je izjednačio u 24. minuti preko Fulginija.

Hrvatski veznjak igrao je do 74. minute kada ga je zamijenio Suso.

Bayern je u Münchenu s 4-3 pobijedio Manchester United. Sane i Gnabry zabili su za Bavarce u prvom poluvremenu, da bi Hojlund u 49. zabio za 2-1. Kane je u 53. zabio iz penala za 3-1. Onda je uslijedila luda završnica gdje je Casemiro u 88. zabio za 3-2, pa Tel u 92. za 4-2, a konačnih 4-3 postavio je Casemiro u petoj minuti sudačke nadoknade.

Rezultati:

Skupina A
Galatasaray - FC Kopenhagen 2-2 (Boey 86, Tete 88 / Elyounoussi 35, Diogo Goncalves 58)
Bayern - Manchester United 4-3 (Sane 28, Gnabry 32, Kane 53-11m, Tel 90+2 / Hojlund 49, Casemiro 88, 90+5)

Skupina B
Arsenal - PSV Eindhoven 4-0 (Saka 8, Trossard 20, Gabriel Jesus 38, Odegaard 70)
Sevilla - Lens 1-1 (Ocampos 9 / Fulgini 24)