ISPISANA JE POVIJEST /

Šibenik na ispunjenom Šubićevcu do nove pobjede i prvog mjesta: Zabio i bivši Vatreni

U povijesti HNL-a nitko nije uspio po povratku u elitni rang ostvariti dvije pobjede na startu sezone

9.8.2024.
20:26
Pixsell

U prvom susretu 2. kola SuperSport HNL Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Slaven Belupo sa 2-0 upisavši i drugu pobjedu na startu prvenstva.

UZEO BROJ 19 /

Novo pojačanje predstavljeno u Maksimiru: 'Za Dinamo se zna i u Južnoj Americi'

Šibenik je povratnik u najviši rang hrvatskog nogometa, a u prvom kolu je na Opus Areni iznenađujuće pobijedio Osijek sa 2-1, dok je Slaven Belupo identičnim rezultatom izgubio na Poljudu od Hajduka.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Ivana Santinija. Josip Majić je prizemno pucao iz slobodnog udarca, a na prvoj vratnici je Santini skrenuo loptu u gol Farmaceuta.

Samo osam minuta kasnije Šibenik je zabio i drugi gol. Majić je nakon asistencije upisao i pogodak. Povukao je kontru te uposlio Božića koji je pucao, vratar Ćović je odbio loptu, a Majić pospremio odbijanac.

U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova, pa je Šibenik s dvije pobjede barem privremeno preuzeo vrh ljestvice.

U subotu se sastaju Istra 1961 - Gorica, dok će u nedjelju igrati Lokomotiva - Hajduk, Varaždin - Rijeka, te Osijek - Dinamo.