SHAKESPEARE UNIŠTIO BILIĆA: / Hrvatski trener nakon samo 7 minuta nije znao što ga je snašlo!

Treći uzastopni poraz u Premier ligi doživjeli su nogometaši West Hama koje vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić. U 29.

18.3.2017.
18:06
AFP, IAN KINGTON

Momčad koju vodi Craig Shakespeare već je u sedmoj minuti vodila s 2-0 zahvaljujući pogocima Riyada Mahreza i Roberta Hutha i povratka za Bilićeve nogometaše više nije bilo. Manuel Lanzini je vratio nadu West Hamu u 20. minuti, ali već u 38. su gosti opet imali dva pogotka prednosti, a strijelac je bio Jamie Vardy. U 63. minuti je Andre Ayew smanjio zaostatak, ali više od toga domaći nisu mogli.

NOVI TEŽAK DEBAKL ARSENALA: /

Ovakva sramota se Topnicima nije dogodila već 22 godine!

Dva boda u pet kola

Bilićeva je momčad u posljednjih pet utakmica osvojila samo dva boda. Ostala je na 11. mjestu, daleko od borbe za Europu, ali i uglavnom sigurna od ispadanja.

Lider Chelsea sigurno grabi prema naslovu nakon pobjede u gostima kod Stokea s 2-1. Conteova momčad je povela golom Williana u 13. minuti, a za Stoke je izjednačio Walters u 38. Chelsea je na kraju ipak došao do pobjede zahvaljujući stoperu Cahillu koji je zabio tri minute prije kraja za pobjedu i ogromnih 13 bodova više, uz odigranu utakmicu više, od drugoplasiranog Tottenhama.

Everton je deklasirao Hull City s 4-0 i barem privremeno preskočio Manchester United na šestom mjestu, doduše uz čak tri odigrane utakmice više. Dva gola za Everton je zabio nezaustavljivi belgijski napadač Romelu Lukaku koji je s 21 pogotkom prvi strijelac lige. Prvi je igrač Evertona koji je u jednoj sezoni postigao 20 ili više golova još od sezone 1985/86 i Garyja Linekera.