PROBLEMI ZA DINAMOVE PROTIVNIKE / Sevilla na jedvite jade izbacila četvrtoligaša iz španjolskog kupa

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Sevillu je igrao do 75. minute

15.12.2021.
23:29

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u play-offu Europske lige, Sevilla teškom se mukom plasirala u 16-finala španjolskog Kupa kralja.

Andalužani su u 2. kolu na gostovanju pobijedili četvrtoligaša Andratx sa 6:5 nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta susret je završio 1:1.

Sevilla je povela u 57. minuti golom Rafe Mira, no osam minuta kasnije izjednačio je Miquel Llabres.

HNS-OV KOMPROMIS /

Ivanu Bebeku smanjena je kazna koju je dobio zbog vrijeđanja hajdukovaca

Rakitiću 75 minuta

U nastavku susreta Sevilla je bila bliža pobjedi, no više nije bilo golova pa su odlučili udarci s bijele točke. Odluka je pala u sedmoj seriji, a domaćini su promašili ukupno dva, a gosti jedan kazneni udarac.

Kod Andatxa neprecizni su bili Carlos Lorente u prvoj, te Gaspar u sedmoj seriji, a kod Seville je u trećoj seriji promašio Oscar Rodríguez.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Sevillu je igrao do 75. minute.