Brazilski nogometaš Kaka postigao je svoj 100., a potom i 101. pogodak u dresu Milana, u uvjerljivoj pobjedi nad Atalantom u sklopu 18. kola talijanske Serie A.

6.1.2014.
17:33

Milan je s uvjerljivih 3:0 svladao Atalantu, a Kaka je svoje pogotke zabijao u 35., odnosno 65. minuti utakmice. Kod prvog ga je okomitom loptom u šesnaesterac poslužio Urbi Emanuelson, nakon čega je Kaka iskosa s lijeve strane zavukao loptu pored Consiglija.

Trideset minuta kasnije lopta se od noge Robinha odbila do Kake koji je stajao na petercu, a on ju je mirno poslao u praktički praznu mrežu. Konačan rezultat postavio je Bryan Cristante dvije minute kasnije, a asistirao mu je dvostruki strijelac.

Pobjedu je upisala i Genoa našeg Šime Vrsaljka, koja je pred svojim navijačima slavila protiv Sassuola s 2:0. Alberto Gilardino zabio je iz jedanaesterca u 28. minuti, da bi u 89. iz iste situacije propustio postići svoj drugi pogodak. Pogodak za 2:0 zabio je Andrea Bertolacci u samom smiraju prvog poluvremena.

U posljednjoj utakmici 18. kola Lazio je na na svom Olimpicu s minimalnih 1:0 nadigrao Inter našeg Matea Kovačića.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je njemački reprezentativac Miroslav Klose, kojem je u 81. minuti asistirao Antonio Candreva. Potonji je igrač nabacio poluvisoku loptu u šesnaesterac s desne strane napada, a Klose ju je iz prve desnom nogom zakucao pored nemoćnog Samira Handanoviča. Bila je to druga utakmica na trenerskoj klupi za Edoarda Reju, koji se po drugi put u karijeri vratio u rimsku momčad.

Za goste je od 60. minute igrao i Mateo Kovačić, koji je na travnjaku zamijenio Zdravka Kuzmanovića.

Lazio je pobjedom skočio na 10. mjesto prvenstvene ljestvice s 23 boda, dok je Inter, nakon pobjede Verone kod Udinesea (3-1), pao na šesto mjesto s 31 bodom, čak 18 manje od vodećeg Juventusa.

Napoli – Sampdoria 2-0 (Mertens 53, 62 )

Catania – Bologna 2-0 (Bergessio 23, Lodi 66-11m)

Genoa – Sassuolo 2-0 (Gilardino 28-11m, Bertolacci 45)

Milan – Atalanta 3-0 (Kaka 35, 65, Cristante 57)

Parma – Torino 3-1 (Marchionni 34, Licarelli 45, Amauri 70 / Immobile 21)

Udinese – Verona 1-3 (Pereyra 43 / Toni 8, 39, Iturbe 70)

Lazio – Inter 1-0 (Klose 81)

Redoslijed: 1. Juventus 49, 2. Roma 41, 3. Napoli 39, 4. Fiorentina 36... 6. Inter 31... 10. Lazio 23...