OVO ĆE PAMTITI / Senzacija nad senzacijama: Otpisana Saudijska Arabija slomila Messijevu Argentinu

Ovim porazom prekinut je niz od 36 utakmica Argentine bez neuspjeha čime su "gauči" propustili izjednačiti svjetski rekord Italije od 37 uzastopnih utakmica bez poraza

22.11.2022.
13:14
profimedia.hr

Saudijska Arabija je na stadionu Lusail senzacionalno svladala Argentinu s rezultatom 2-1 u susretu prvog kola Svjetskog prvenstva i tako nam priredila pravu malu senzaciju.

NEKA TAKO I OSTANE /

Vatrene prati nevjerojatan niz protiv afričkih reprezentacija: Ovo budi optimizam uoči Maroka

Argentina je povela pogotkom Lionela Messija u 10. minuti iz kaznenog udarca, no početkom drugog poluvremena golovima Saleha Al-Shehrija u 48. minuti i Salema Al-Dawsarija u 53. minuti Saudijska Arabija je preokrenula utakmicu kreirali preokret.

Saudijskoj Arabiji ovo šesti nastup na svjetskim prvenstvima i četvrta pobjeda, ali daleko najveća u povijesti. Do sada su pobjeđivali Maroko, Belgiju (obje 1994. u SAD-u) te Egipat (2018. u Rusiji).

Ovim porazom prekinut je niz od 36 utakmica Argentine bez neuspjeha čime su "gauči" propustili izjednačiti svjetski rekord Italije od 37 uzastopnih utakmica bez poraza. U skupini C još igraju Meksiko i Poljska koji će svoj susret 1. kola igrati od 17 sati.