SEDMICA U DORTMUNDU: / Hrvat načeo Borussiju i samo je razljutio

Unatoč lošem ulasku u utakmicu, nogometaši Borussije Dortmund izborili su plasman u osminu finala Njemačkog kupa, deklasiravši drugoligaša Paderborn sa 7:1.

28.10.2015.
21:25
AFP, FRISO GENTSCH

Gosti su na Westfalenu došli u vodstvo u 21. minuti nakon velike pogreške Borussijina vratara Romana Bürkija, a strijelac je bio hrvatski napadač Srđan Lakić. Iskusnom je Dubrovčaninu to prvi ovosezonski pogodak u svim natjecanjima, ali na njegovu žalost Paderborn od toga nije imao nikakve koristi.

Raspucani Bayer Leverkusen

Samo četiri minute kasnije Adrian Ramos je donio Dortmunđanima izjednačenje, a u 30. minuti je Borussia već imala vodstvo zahvaljujući Gonzalu Castru. Do kraja utakmice su Crno-žuti do vrha napunili mrežu Paderborna - Castro je upisao još jedan gol, a zabili su i Kagawa, Gündogan, Piszczek i Mhitarjan.

Raspucan je bio i Bayer Leverkusen koji je kao gost svladao regionalnog ligaša Viktoriju iz Kölna sa 6:0. Dario Krešić ni ovaj put nije dobio priliku stati na vrata Apotekara, cijelu je utakmicu odgledao s klupe.

REZULTATI:

Borussia Dortmund - Paderborn (II) 7-1 Freiburg (II) - Augsburg 0-3 SV Sandhausen (II) - 1. FC Heidenheim (II) 3-4 11m (0-0) Viktoria Koln (IV) - Bayer Leverkusen 0-6 Schalke 04 - Borussia Moenchengladbach 0-2 Werder Bremen - Koln 1-0 Carl Zeiss Jena (IV) - VfB Stuttgart 0-2 Reutlingen - Eintracht Braunschweig (II) 0-4

Igrano u utorak:

Nurnberg (II) - Fortuna Dusseldorf (II) 5-1 Mainz - TSV 1860 Munich (II) 1-2 Aue (III) - Eintracht Frankfurt 1-0 FSV Frankfurt (II) - Hertha Berlin 1-2 (prod) SV Darmstadt 98 - Hanover 96 2-1 VfL Bochum (II) - Kaiserslautern (II) 1-0 VfL Wolfsburg - Bayern Munich 1-3 Unterhaching (IV) - RB Leipzig (II) 3-0