SCHALKE PRODUŽIO KATASTROFALNU SERIJU, SADA JE IZGUBIO I OD FENJERAŠA: / Kramarićev Hoffenheim konačno pobijedio

Prvi na tablici Bundeslige je Bayern sa 64 boda, Borussia Dortmund je druga sa 57 bodova, dok RB Leipzig na trećem mjestu ima 55 bodova

27.5.2020.
23:13
Martin MEISSNER / AFP / Profimedia

Nogometaši Schalkea produžili su niz bez ligaške pobjede na čak 10 utakmica, nakon što je u susretu 28. kola Bundeslige na gostovanju izgubio od Fortune Dusseldorf sa 1-2.

LEIPZIG OSVOJIO SAMO BOD PROTIV HERTHE, NAVIJAČI BIJESNI NA OLMA: /

'Uopće se ne uklapa, ne vrijedi onoliko koliko je plaćen'

Momčad iz Gelsenkirchena je zadnju pobjedu ostvarila 17. siječnja protiv Borussije Moenchengladbach (2-0), a potom u idućih 10 kola upisala šest poraza i četiri remija.

Velika pobjeda Fortune

Kada je Westona McKennie doveo goste u vodstvo u 53. minuti, činilo se kako će Schalke napokon do slavlja. Međutim, Fortuna je s dva brza gola uspjela okrenuti rezultat. Izjednačio je Rouwen Hennings u 63. minuti, a pet minuta kasnije Kenan Karaman je zabio za 2-1.

Fortuna je ovom pobjedom osvojila važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok je Schalke nastavio očajnu seriju rezultata.

Prekid crnog niza

Za razliku od Schalkea, Hoffenheim je prekinuo svoj crni niz koji je trajao sedam kola pobijedivši Koln sa 3-1.

Posljednji put momčad Andreja Kramarića je slavila prvog veljače protiv Bayer Leverkusena (2-1), a potom je u sedam kola izvukla tri remija i četiri poraza.

Domaćin je prelomio utakmicu s dva brza gola na otvaranju drugog dijela pobjegavši na 3-1. Koln je u 77. minuti imao jedanaesterac za povratak u meč, ali Marc Uth nije zabio. Zanimljivo, Uth je penal promašio i u prošlom kolu protiv Fortune (2-2).

'Nula' Augsburga i Paderborna

Strijelci za Hoffenheim bili su Christoph Baumgartner (11, 46) i Steven Zuber (48), dok je gol za goste zabio Florian Kainz (60). Oba kluba su završila utakmicu s igračem manje. Kod domaćina je 'pocrvenio' Benjamin Hubner u 50. minuti, a kod Kolna Sebastian Bornauw u 26. minuti. Kramarić nije nastupio zbog ozljede.

Augsburg i Paderbornu su odigrali bez golova, a za domaćine je do 75. minute igrao hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj.

Velika prednost Bavaraca

U ranije odigranom susretu RB Leipzig i berlinska Hertha odigrali su 2-2.

Na ljestvici vodi Bayern sa 64 boda, Borussia Dortmund je druga sa 57 bodova, dok RB Leipzig na trećem mjestu ima 55 bodova. Slijede Borussia Moenchengladbach i Bayer Leverkusen sa po 53 boda.

Posljednja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Werder (22) i Paderborn (19).