Sanader nudi izgradnju velikog kampa u Dalmaciji!

12.7.2012.
14:14
VOYO logo

"Mi odavde šaljemo jasnu i javnu poruku da imamo gotove urbanističke planove uređenje. Uz prostorne planove i generalne planove, potrebno je još izvaditi lokacijsku dozvolu, a to su naše službe u stanju izdati za dva mjeseca. Mi bacamo lopticu na način da kažemo da se u listopadu može početi graditi taj kamp", rekao je Sanader.

Ukupno se radi o prostoru oko 70 tisuća metara četvornih na lokaciji Dječjeg sela i bivšeg vojnog odmarališta koji je dovoljan da se uz već postojeće sadržaje izgrade i dodatna četiri nogometna igrališta s pratećim sadržajima i hotelom.

"Imamo prostorno-plansku dokumentaciju. Tu nam je predviđen sportsko-zdravstveni turizam. Istovremeno napominjem da je Općina Baška voda spremna ući u partnerski odnos oslobađanjem komunalnih doprinosa što u ova vremena nije beznačajno", rekao je načelnik Baške vode Joško Roščić, koji dodaje kako su ovaj projekt prije više od 10 godina predložili tadašnjem vodstvu HNS-a, na čijem čelu su i tada bili Srebrić i Marković.

"Gospodin Marković i gospodin Srebrić su došli u Bašku vodu i bili su zainteresirani, a pogotovo za Baško polje koje je napravilo sve potrebne studije. Onda je odjednom sve stalo. Umjesto u Hrvatsku novac nam je išao u Sloveniju. Zašto to? Jesmo li toliko bogati da dajemo nekom drugome novac koji pripada nama", upitao se Roščić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Kamen temeljac u Termama Tuhelj postavljen je već odavno, a ništa se nije izgradilo. UEFA traži početak radova na kampu ili će povući svoja financijska sredstva koja su na računu HNS-a", upozorava župan Sanader.

"Do kraja godine će se izgubiti 5 milijuna eura. Mislim da nismo bogata država da možemo 5 milijuna eura baciti na ulicu i mi smo u mogućnosti ponuditi projekt na kojem u listopadu početi radove. Moramo dignuti svoj glas, ovo je važna stvar. Imamo mišiće i gore. Pet-šest ministara je Dalmatinaca. Dat će i oni ruke", izjavio je Sanader.

Na Makarskoj rivijeri želi se izgraditi novi kamp HNS-a na kojem će se moći pripremati najbolje svjetske nogometne reprezentacije, ali i brojni poznati europski i svjetski klubovi. "Pa, mi imamo od 250 do 300 sunčanih dana u godini", rekao je Marko Ožić-Bebek, gradonačelnik Makarske.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Pripreme reprezentacije se ne mogu odvijati u Zagrebu. Može jedino u dvorani. Znači, nismo mi konkurencija Zagrebu. Bila bi samo ludost da netko ide na zimske pripreme na sjever umjesto da ide na jug", kaže Ožić-Bebek.

Na kraju su pozvali i Hajdukovce da u Makarskoj pronađu svoje mjesto za pripreme.

"Javno pozivam Hajduk da dođe u Makarsku na pripreme", izjavio je Sanader.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
savrseni kandidatkinje
NOVE EPIZODE OD PONEDJELJKA DO ČETVRTKA
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
POČIVAO U MIRU /

Umro poznati španjolski nogometaš, imao je samo 32 godine