LUDNICA U KRANJČEVIĆEVOJ / Ovakav preokret nije viđen još od ranih devedesetih: Osijekov junak postigao hat-trick u samo 12 minuta

Bila je ovo jedna od najluđih utakmica domaćeg prvenstva ikad...

30.7.2023.
20:47
pixsell

Nogometaši Osijeka u susretu su 2. kola HNL-a kao gosti na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladali Rudeš sa 4-3 (1-3).

HAJDUK - RIJEKA 1:0 /

Bijeli pred 30 tisuća ljudi na Poljudu pobijedili u Jadranskom derbiju za totalnu euforiju u Splitu

Domaći su vodili sa 3-0 golom Andreja Lazarova (23) i s dva pogotka Luke Pasaričeka (34, 39), ali veliki preokret kreirali su Ramon Mierez (43) i trostruki strijelac Mijo Caktaš (76, 83, 88) koji je u igru ušao tek u 70. minuti.

U prvom poluvremenu svaka opasnija situacija pred vratima rezultirala je pogotkom pa su se mreže tresle čak četiri puta. Nakon iznimno neaktivnih i nezanimljivih prvih 20 minuta Rudeš je poveo u 23. Odlični Latković je uputio okomitu loptu prema Lazarovu u kazneni prostor Osijeka, a napadač domaćih se efektnim lažnjakom riješio bloka Mkrtčjana i pogodio donji lijevi kut za 1-0.

Najzaslužniji i za drugi gol Rudeša bio je Latković, on je u 34. minuti probio lijevi bok, ušao u kazneni prostor i zatim pucao iskosa sa sedam-osam metara, lopta je prošla vrataru gostiju Malenici kroz noge i zasigurno bi završila u mreži i bez uklizavanja Pasaričeka koji je dodirnuo loptu na samoj liniji. Taj vrlo sebičan potez Pasaričeka umalo je koštao domaće povećanja prednosti jer se gotovo pet minuta u VAR sobi pregledavalo je li Pasariček bio u dopuštenoj poziciji ili ne. Na kraju je ipak prosuđeno kako je Pasariček bio u liniji s Drambajevim i Rudeš je mogao proslaviti drugi gol.

Odmah što se krenulo s centra Rudeš je stigao do trećeg gola. Ovoga je puta Pasariček sve učinio sam za svoj drugi pogodak, oteo je loptu neopreznom Drambajevu na 30-ak metara od gola, ušao u kazneni gdje se poigrao s Mkrtčjanom i onda svladao Malenicu.

Mierez vratio nadu

Osijek je, doduše, smanjio na 3-1 i prije odlaska na odmor kada je u 43. minuti Mierez glavom iz blizine svladao Marića nakon ubačaja Bukvića s desne strane.

Koliko je zadovoljan igrom svojih braniča iz Armenije i Ukrajine bio trener Osijeka Stjepan Tomas pokazuje i činjenica da ih je obojicu ostavio na poluvremenu u svlačionici, a umjesto njih na teren poslao ofenzivce Gržana i Fućaka. No, ni te promjene nisu donijele pozitivan rezultat.

Pravi potez Tomas je povukao tek u 70. minuti kada je na travnjak poslao i Caktaša koji je samo šest minuta kasnije zatresao mrežu domaćih. Nejašmić i Fiolić odligrali su atraktivnu kombinaciju nakon koje je slopta stigla na udarac Caktašu sa 14 metara, a dokazani strijelac je preciznim udarcem smanjio na 3-2.

Sve dođe na naplatu

Mogao je Rudeš kazniti riskantnu igru Osijeka u 82. minuti kada je Plazonja išao sam prema Malenici, ali njegov snažan udarac vratar gostiju uspio je odbiti.

Kazna za taj promašaj stigla je samo nekoliko sekundi kasnije. Pušić je ubacio s desne strane, Marić je tek kratko odbio i to točno na nogu Caktašu koji je taj odbijanac pospremio u mrežu.

Nevjerojatan kiks

Veliki preokret kompletiran je u 88. minuti kada je Caktaš postigao i treći gol. Rudeš je imao korner kojega je lakoćom pokupio Malenica i odmah ispucao dugu loptu na polovicu domaćih. Marić je nepotrebno izašao izvan svog kaznenog prostora, zatim ga je prevario odskok lopte do koje je stigao Gržan. Krilni igrač Osijeka otišao je previše ukoso, ali je odlično primjetio dolazak Caktaša koji je rutinirano pogodio nebranjenu mrežu.

Ovo je tek drugi put u povijesti HNL-a kako je momčad koja je vodila sa 3-0 izgubila sa 3-4. Prvi put to se dogodilo još u prvoj sezoni 1992. godine.

Osijek je sada vodeći na ljestvici sa šest bodova, dok je Rudeš na dnu bez bodova.