VRATIO SE HNL / Podjela bodova u Kranjčevićevoj: Vratar domaćih izludio Farmaceute i osigurao važan bod svojoj momčadi

Koprivničani nisu uspjeli povezati tri pobjede

20.10.2023.
20:10

U prvoj utakmici 12. kola Hrvatske nogometne lige Rudeš i Slaven Belupo odigrali su 0-0 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici.

JE LI VAM PROMAKNULO? /

Remek-djelo na nozi jednog od Farmaceuta: Tetovirao je klubove u kojima je igrao, hoće li biti mjesta i za grb Slaven Belupa?

Time je Rudeš došao do drugog boda u ovom prvenstvu, a momčad iz Koprivnice je četvrti put u ovoj sezoni odigrala neodlučeno i produžila niz bez poraza na tri utakmice.

Utakmicu su obilježili veliki promašaji gostujućih igrača, odnosno tri velike obrane domaćeg vratara Mateja Markovića. Prva od tri velike prilike gostiju zbila se u 21. minuti, ali je udarac Benedika Mioča na ubačaj Mateja Šakote odlično postavljeni Marković obranio.

Sedam minuta poslije ponovno je Marković zaslužio ovacije, jer je u situaciji "jedan na jedan" spriječio pogodak Arbera Hoxhe.

U 42. minuti Hoxha je bio u ulozi asistenta, na njegov ubačaj glavom je iz idealne pozicije pucao Tomislav Štrkalj, ali je domaći vratar još jednom sjajnom reakcijom spriječio pogodak.

Marković je još dvaput odlično reagirao u nastavku, obranivši pokušaj Mioča u 47. minuti i udarac Štrkalja deset minuta poslije.

Utakmicu u Kranjčevićevoj sudio je Splićanin Duje Strukan.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo

Rudeš se i dalje nalazi na dnu ljestvice s dva boda, a Slaven Belupo je s 13 bodova ostao osmi. Vodeća Rijeka ima 22 boda, jedan više od Hajduka. Treći je Dinamo sa 19 bodova i utakmicom manje od vodećeg dvojca.

U subotu su na rasporedu dvoboji Varaždina i Lokomotive (16 sati) te Gorice i Dinama (18.10), dok će u nedjelju igrati Istra 1961 - Rijeka (15.00) i Hajduk - Osijek (18.00).

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo