OSIJEK PONOVNO PORAVNAT S DINAMOM: / Uvjerljiva pobjeda Bjeličine momčadi, Nevistić ponudio drugi gol domaćinima

Osijek je u derbiju 22. kola HNL-a u Gradskom vrtu pobijedio Rijeku 2:0 i izjednačio se na vrhu s Dinamom, ali Mamićeva momčad ima utakmicu manje

21.2.2021.
17:02

U susretu 22. kola Prve HNL Osijek je pobijedio Rijeku sa 2-0 izjednačivši se s Dinamom na vrhu ljestvice, no "Modri" imaju utakmicu manje.

Osijek je bio konkretniji i opasniji i posve zasluženo je stigao do novih bodova, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Ramon Mierez (25, 70).

Treći derbi zaredom za Osijek

Bjeličinoj momčadi ovo je bio treći derbi zaredom nakon pobjede nad Hajdukom i poraza od Dinama prije tjedan dana, te šesta pobjeda u zadnjih sedam kola, dok je Rijeka je u zadnjih sedam kola upisala samo jednu pobjedu.

Domaćin je već u petoj minuti mogao do vodstva, Silva je ubacio, a Miloš pucao glavom i pogodio desnu vratnicu. Lopta se odbila prema Mierezu, no Argentinac se nije najbolje snašao. Ipak, 15 minuta kasnije Mierez je bio precizan pogodivši za vodstvo. Ubacio je Jugović iz kornera, Škorić je prebacio loptu do Miereza koji je glavom zabio za 1-0.

Velika pogreška Nevistića

U drugom dijelu nije bilo previše uzbuđenja sve do 70. minute kada je Osijek udvostručio svoje vodstvo nakon velike pogreške gostujućeg vratara. Nevistić je na jednu dugačku loptu izašao iz kaznenog prostora, te je pokušao izbiti, no loše ju je zahvatio što je iskoristio neumorni Mierez i lagano zabio za 2-0 na prazan gol.

Osijek se ovom pobjedom bodobno izjednačio s Dinamom, oba kluba imaju po 48 bodova, no "Modri" imaju bolju razliku pogodaka i susret manje. Gorica je treća sa 43 boda, dok je Rijeka na četvrtoj poziciji sa 32 boda. Slijede Hajduk (26), Šibenik (25)...

Posljednje mjesto drži Istra 1961 sa 14 bodova, četiri manje od Lokomotive na devetoj poziciji.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

UŽIVO

Prva hrvatska nogometna liga, 22. kolo

Rijek - Osijek 0:2 (Mierez 25', 69')

Osijek, stadion Gradski vrt

Osijek: Ivušić, Lončar, Škorić, Cheberko, Miloš, Brlek, Kleinheisler, Žaper, Silva, Bohar, Mierez

Rijeka: Nevistić, Arsenić, Galović, Escoval; Vukčević, Mudražija, Čerin, Tomečak, Lončar, Andrijašević, Kulenović

Kraj utakmice

90+3' Žuti karton za Domagoja Pavičića, prvi na današnjoj utakmici, ali i treći za veznjaka Rijeke koji stoga neće moći igrati protiv Hajduka u sljedećem kolu.

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

85' Žute kartone su dobili trener Osijeka Nenad Bjelica i pomoćni trener Rijeke Aleš Kačičnik.

82' Arsenić je povlačio Miereza u šesnaestercu, Osječani su tražili "penal" i čini nam se da su pritom oštećeni. No, iz VAR sobe su, zajedno sa sucem Strukanom, smatrali da nije bilo prekršaja.

78' Mijenja i Nenad Bjelica: iz igre izlaze Silva i Kleinheisler, a ulaze Jurčević i Pilj.

76' Nove promjene kod Rijeke: Izlaze Andrijašević i Tomečak, a ulaze Murić i Pavičić.

75' Escoval je ubacio, Andrijašević pucao glavom, ali bio je to lagan zadatak za Ivušića.

70' Promjene u redovima Osijeka: iz igre izlazi Bohar, a ulazi Ante Erceg. Mijenja i Rožman - iz igre izlaze Kulenović i Vukčević, a ulaze Menalo i Štefulj.

69' GOOL! Osijek vodi 2:0, a strijelac je ponovno Mierez. Katastrofalna pogreška Nevistića koji je, umjesto ispucavanja lopte, pokušao smiriti. Pogrešku je iskoristio Mierez i poslao loptu u praznu mrežu.

67' Čerin je ubacio iz slobodnog udarca, Kulenović je zahvatio loptu glavom, ali nije bilo opasnosti za gol Osijeka.

58' Prva izmjena u redovima Rijeke. Iz igre izlazi Lončar, a ulazi Drmić.

56' Škorić glavom zabija za Osijek, ali označeno je zaleđe.

52' Prva prilika Osijeka u drugome dijelu. Žaper je odlično ubacio, Kleinheisler je natrčao, ali udarac je otišao preko gola. Prethodno je Silva pucao u blok.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45+1' Bohar je asistirao Mierezu koji je još jednom pred Nevistićem, ali je označeno njegovo zaleđe.

45' Igraju se dvije minute sudačke nadoknade.

38' Opet je bilo opasno pred riječkim vratima. Laszlo je proigrao Miloša koji ubacuje loptu u sredinu, no snašao se Arsenić i izbio je loptu u korner.

31' Kleinheisler je petom ostavio loptu za Miereza u kaznenom prostoru, ali Riječani su otklonili opasnost.

25' GOOL! Osijek vodi! Iz desnog kuta je loptu pred vrata Rijeke ubacio Jugović, glavom je dobro pucao Škorić, a na putu prema Nevistiću u lijevi kut ju je glavom usmjerio strijelac Mierez.

22' Kleinheisler je izveo slobodan udarac s 25 metara, lopta je završila u živom zidu.

21' Lončar je sjajno odigrao loptu za Kulenovića, ali Ivušić je istrčao s gola i na vrijeme otklonio opasnost.

19' Drugi udarac Osijeka prema Rijekinim vratima. Pokušao je Kleinheisler glavom, ali Nevistić sigurno brani.

12' Ozlijedio se Brlek i mora izaći iz igre, a ulazi Jugović.

10' Odlična prilika za Rijeku. Jednu dugu loptu Andrijašević je prebacio glavom za Lončara koji se sjurio prema golu. Lončar je pucao s ruba 16 metara, ali Ivušić je obranio.

5' Prva prigoda u ovome dvoboju! Miloš je pokušao pucati na gol, ali je pogodio okvir gola.

1' Počela je utakmica.

U nedjelju će se derbi 22. kolua Prve hrvatske nogometne lige igrati u Rijeci, gdje stiže Osijek. Isti dan trebao se održati i okršaj Dinama i Hajduka u Splitu, ali on je odgođen zbog slučajeva zaraze koronavirusom u Bijelima.

HIT MOMČAD HNL-A 'PUŠE ZA VRAT' OSIJEKU I DINAMU: /

Gorica razbila Lokomotivu i stigla još bliže vodećem dvojcu

Stoga će jedina utakmica u 1. HNL u nedjelju biti ona između Rijeke, četvrte momčadi na ljestvici, i drugoplasiranog Osijeka koji se bori s Dinamom za prvo mjesto.

Tri kola bez pobjede

Ova utakmica će biti "posljednji vlak" za Rijeku ako želi uhvatiti priključak s vodećim momčadima u ligi. Riječani nisu pobijedili u posljednja tri kola u HNL-a tako da će protiv Osijeka pokušati prekinuti i taj crni niz.

"Oni se bore za naslov, odlično funkcioniraju i kažnjavaju svaku grešku. Imaju odličnog trenera i bit će odlična utakmica", rekao je trener Rijeke Simon Rožman.