Europska čarolija na Kantridi! Pogledajte fenomenalnu golčinu Rijeke!

Rijeka je u 4. kolu Europske lige na Kantridi odigrala 1:1 s Lyonom. Pléa je doveo goste u vodstvo u 14. minuti, no Andrej Kramarić je eurogolom u 21.

6.11.2013.
16:36

Rijeka je ovim remijem ostala 'u igri' za prolaz u drugi krug natjecanja. Ranije je uz identičan rezultat odigrala domaću utakmicu protiv Betisa, a s dva skupljena boda hrvatskoj je momčadi prolaz dalje još uvijek daleko, ali šanse postoje. Ispred su Lyon i Betis sa po šest bodova, te Vitorija Guimaraes s pet.

Rijeka je odigrala još jednu hrabru utakmicu i ne može se govoriti da je ugledni Lyon (koji, istina, igra slabo tijekom čitave aktualne sezone) ostavio mnogo bolji dojam u ovih devedeset minuta.

Gosti su poveli već u 14. minuti kada je strijelac bio Alassane Plea. Nakon kornera se stvorila gužva u domaćem šesnaestercu, a iz neposredne je blizine, u padu, loptu u mrežu smjestio spomenuti 20-godišnjak.

No, samo sedam minuta kasnije već je bilo 1:1, kada je Andrej Kramarić fenomenalno opalio s preko 20 metara i loptu smjestio u gornji kut Lyonovih vratiju.

Već u 25. je Rijeka mogla i povesti, ali je tada Kramarić, iz bolje pozicije nego kada je dao pogodak, ostao nedorečen i promašio vodstvo svoje momčadi.

Rijeka je, dok je imala snage, i napadala i trkački parirala suparniku, ali je bilo vidljivo, sredinom drugog dijela, da domaćin pada i da se okreće branjenju remija.

Opasno je živjela Rijeka u samoj završnici, Lyon je imao dvije odlične šanse, ali ostalo je na remiju i s jednim golom na obje strane.

"Naravno da sam gađao, sretan sam što je lopta ušla u gol i što smo uspjeli izvući veliki bod. Hvala navijačima što su bili naš 12. igrač, napravili smo veliki rezultat. Moglo je i bolje, žalim malo za promašenim šansama, ali moramo biti svi zadovoljni bodom. Pljesak s tribina sve govori", rekao je strijelac Andrej Kramarić neposredno nakon završetka utakmice.

U drugom ogledu skupine Vitorija i Betis su u Guimaraesu remizirali u utakmici bez golova.

"Stvarno sam umoran, kod Lyona to su sve vrhunski igrači. Vidi se po svakoj njihovoj kretnji da su vrhunski, no odradili smo dobar posao. Stali smo zadnjih 15 minuta i malo pali, bilo je i mrvicu panike, ali na kraju nam nisu napravili pravu šansu. Pokazali smo čitave sezone osim u Portugalu da možemo protiv najboljih", kazao je Knežević, a Močinić dodao:

"Vidi se da smo umorni, nismo imali svježine, bila nam je to 27. utakmica. Bilo je za očekivati da će nas napasti na kraju, ali dobro smo se obranili. Nismo naviknuli na ovaj ritam, dobro smo pripremljeni, ali trebamo se osvježiti." SKUPINA A Kuban Krasnodar – Swansea 1:1 (Balde 90+2 / Bony 9) St. Gallen – Valencia 2:3 (Besle 37, Karanović 66 / Piatti 30, 76, Canales 86)

Redoslijed: 1. Valencia 9 2. Swansea 8 3. St. Gallen 3 4. Kuban 2

SKUPINA B PSV - Dinamo 2:0 (Maher 29, Toivonen 57) Ludogorec - Čornomorec 1:1 (Quixada 47 / Gai 64)

Redoslijed: 1. Ludogorec 10 2. PSV 7 3. Čornomorec 4 4. Dinamo 1

SKUPINA C Esbjerg – Elfsborg 1:0 (Rohden 71 – ag) Standard Liege – Salzburg 1:3 (M'Poku 55 / Švento 42, Kampl 45+1, Alan 58)

Redoslijed: 1. Salzburg 12 2. Esbjerg 9 3. Standard Liege 1 4. Elfsborg 1

SKUPINA D Rubin - Wigan 1:0 (Kuzmin 23) Maribor - Zulte Waregem 0:1 (Hazard 29-11m)

Redoslijed: 1. Rubin 10 2. Wigan 5 3. Zulte Waregem 4 4. Maribor 3

SKUPINA E Dnjipro - Pacos Ferreia 2:0 (Matheus 44, Konopljanka 67) Pandurii - Fiorentina 1:2 (Eric 32 / Ryder 86, Borja Valero 90)

Redoslijed: 1. Fiorentina 12 2. Dnjipro 9 3. Pandurii 1 4. Pacos Ferreira 1

SKUPINA F Apoel Nicosia - Bordeaux 2:1 (Alexandrou 13, Nuno Morais 55 / Sane 45) Maccabi Tel Aviv - Eintracht Frankfurt 4:2 (Zahavi 15, 90+3-11m, Itzhaki 30, 35 / Lakić 64, Meier 67-11m)

Redoslijed: 1. Eintracht 9 2. Maccabi Tel Aviv 7 3. Apoel 4 4. Bordeaux 3

SKUPINA G Rapid Beč - Genk 2-2 (Boyd 40, 45 / Mbodji 28-11m, Buffel 61) Thun - Dinamo Kijev 0-2 (Schenkel 29-ag, Jarmolenko 69)

Redoslijed: 1. Genk 8 2. Dinamo Kijev 7 3. Rapid Beč 3 4. Thun 3.

SKUPINA H Estoril - Freiburg 0-0 Sevilla - Liberec 1-1 (Perotti 29 / Pavelka 71)

Redoslijed: 1. Sevilla 8 2. Liberec 6 3. Freiburg 3 4. Estoril 2.

SKUPINA I Rijeka - Lyon 1-1 (Kramarić 21 / Plea 14) Vitoria Guimaraes - Betis 0-0

Redoslijed: 1. Lyon 6 2. Betis 6 3. Vitoria Guimaraes 5 4. Rijeka 2

SKUPINA J Lazio - Apollon Limassol 2:1 (Floccari 14, 37, Papoulis 39) Legia - Trabzonspor 0:2 (Dossa Junior 71 – ag, Adin 79)

Redoslijed: 1. Trabzonspor 10 2. Lazio 8 3. Apollon 4 4. Legia 0

SKUPINA K Tottenham - Šerif 2:1 (Lamela 60, Defoe 67 – 11 m / Isa 72) Tromsø - Anži 0:1 (Mkrtčjan 90+4)

Redoslijed: 1. Tottenham 12 2. Anži 7 3. Šerif 2 4. Tromsø 1

SKUPINA L AZ Alkmaar - Šahter Karagandi 1:0 (Ortiz 55) Maccabi Haifa - PAOK 0:0

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 8 2. PAOK 8 3. Maccabi Haifa 2 4. Šahter Karagandi 2