Rijeka do nove pobjede uz odličnu vijest iz Njemačke

U susretu 7. kola hrvatskog prvenstva Rijeka je pobijedila na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca s 2:0.

25.8.2013.
21:07

Momčad s Kantride je do vodstva došla u 22. minuti kada je Bertoša prošao lijevom stranom, ušao u kazneni prostor te na drugoj vratnici pronašao Mujanovića koji je neometan pogodio mrežu.

Samo minutu kasnije Knežević je srušio Jajčinovića u kaznenom prostoru, no Doležalov udarac s bijele točke je obranio Vargić.

Pobjedu Rijeke potvrdio je Nikola Pokrivač u 76. minuti udarcem s ruba šesnaesterca.

Odlična vijest za Rijeku stigla je iz Njemačke gdje je u 3. kolu Bundeslige njezin protivnik u play-offu za Europsku lig Stuttgart izgubio s 2:1 na gostovanju kod Augsburga.

Švabe tako u četvrtak dočekuju Rijeku u uzvratnom susretu posljednjeg kola kvalifikacija za Europsku ligu bez osvojenog boda u Bundesligi, te moraju nadoknaditi zaostatak od 2:1 iz prve utakmice.

Pogodak za Stuttgart je zabio Vedad Ibišević udarcem s bijele točke u 42. minuti. Recimo da jedanaesterca nije trebalo niti biti, jer je sudac progriješio u procjeni prekršaja nad igračem Stuttgarta.