RIJEKA JE SINOĆ - GORJELA! / Ovi spektakularni prizori ludila s Korza upravo obilaze Hrvatsku; junak trijumfa briljirao izjavom

Gorio je Korzo, gorila je Rijeka

23.5.2019.
7:12
PIXSELL

Rijeka je sinoć - gorjela! Desetak minuta iza ponoći Riječani su dočekali svoje junake, osvajače Rabuzinova sunca. Uz baklje i pjesmu s tisućama navijača proslavili su ovaj veliki uspjeh, javlja riječki Novi list. Tako je Korzo još jednom bio mjesto radosti Bijelih, dvije godine nakon osvajanja duple krune. Igrači, stručni stožer i Damir Mišković bili su na balkonu ispred navijača koji su u njihovu čast zapalili brojne baklje.

IGRAČI SLAVILI UZ BAKLJE, MIŠKOVIĆ TAKOĐER U EPICENTRU LUDILA: Sunce se vratilo na Kvarner

"Rabuzin, Rabuzin, sunce je napravio, ono riječko je, zapjevao je Dario Župarić s navijačima.

Navijačima su se obratili sjajni Zoran Kvržić, Alexander Gorgon, Ivan Lepinjica, Andrej Prskalo i Simon Sluga.

"Ne znam gdje sam, isprika, slavilo se u busu", rekao je iskreno Sluga, junak trijumfa, ističe Novi list, dok je Prskalo poveo pjesmu:

"Iz tvoje sam kolijevke, Rijeko".

Podsjetimo, nogometaši Rijeke pobjednici su hrvatskog Kupa nakon što su u finalnom susretu igranom u Puli na stadionu Aldo Drosina pred 6.742 gledatelja pobijedili Dinamo sa 3-1. Bilo je to fantastično finale i zaslužena pobjeda Rijeke koja je po peti put osvojila 'Rabuzinovo sunce', pri čemu drugi put u posljednje tri sezone, dok je Dinamo u svom 22. finalu doživio sedmi poraz...

Golove u pobjedi Rijeke zabili su Antonio Čolak (13), Tibor Halilović (40) i Zoran Kvržić (84), dok je strijelac za Dinamo bio Mislav Oršić u 63. minuti. Dinamo je u 73. minuti imao jedanaesterac za izjednačenje, no Simon Sluga je fantastično obranio udarac Daniju Olmu.