NA POGON HRVATA / Rennes uspio proći skupinu Europske lige: Majer dirigirao veznim redom cijeli susret

Nakon četiri kola Rennes i Fenerbahče vode s po 10 bodova i osigurali su prolaz

13.10.2022.
22:23
profimedia.hr

Nogometaši Rennesa osigurali su plasman u drugi krug Europske lige nakon što su u susretu četvrtog kola upisali nove pobjede. Francuski sastav je u Varšavi pobijedio kijevski Dinamo s 1-0, a pogodak odluke zabio je Christopher Wooh u 48. minuti. Assignon je bacio iz kornera, a Wooh zabio za 1-0.

KASA RADI /

Dinamo je za bod protiv Salzburga zaradio pravo malo bogatstvo: Pogledajte koliko će ove sezone sjesti na račun Modrih

KASA RADI /

Hrvatski veznjak Lovro Majer igrao je za Rennes svih 90 minuta, a bilo ga je po cijelom terenu te je predvodio svoju momčad do pobjede. U drugom susretu skupine, Fenerbahče je porazio AEK Larnacu s 2-1 u susretu s tri jedanaesterca i jednim crvenim kartonom. Fener je poveo u 16. minuti golom Joao Pedra, izjednačio je Ivan Tričkovski iz kaznenog udarca u 52. minuti, no goste je u novu prednost doveo Michy Batshuayi u 80. minuti iz novog kaznenog udarca.

U 85. minuti AEK je ostao s igračem manje nakon što je Angel Garcia skrivio jedanaesterac. Pucao je Enner Valencia, ali je Kenan Pirić obranio njegov udarac. Nakon četiri kola Rennes i Fenerbahče vode s po 10 bodova i osigurali su prolaz, no još je upitno tko ide direktno u osminu finala, a tko u play-off. Pitanje pobjednika skupine možda će se razriješiti u idućem kolu kada se ova dva kluba sastaju u Istanbulu. AEK drži treće mjesto s tri boda, dok je Dinamo upisao i četvrti poraz.