DINAMO NIJE USPIO POBIJEDITI OSJEČKE REZERVISTE: / Nakon tri kola Rijeka se odvojila na vrhu

U derbi 3. kola 1. HNL Osijek i Dinamo su u Gradskom vrtu odigrali 1:1. Gol za domaćine zabio je Alen Grgić u 17. minuti, uzvratio je Nikola Moro u 40.

30.7.2017.
22:55

Dinamo ima sedam bodova, isto kao i Hajduk, dok je ovo bio treći remi za Osijek.

Bez devetorice iz Eindhovena

S obzirom da su obje momčadi usred važnih europskih ispita, oba trenera, Zoran Zekić i Mario Cvitanović odlučili su večeras odmoriti neke igrače. Na klupi su na početku ostali Ćorić i Stojanović, a u Dinamovom sastavu uopće nije bilo Benkovića, Soudanija i Pivarića. Kod Osijeka, na klupi za rezerve ostali su inače standardni prvotimci Barišić, Mioč, Ejupi, Grezda i Lopa, a osječki trener u prvih 11 nema čak devetoricu igrača koji su zaigrali prošlog tjedna protiv PSV-a.

No, svejedno, Dinamo nije uspio pobijediti osječke "rezerviste".

Poveli su domaćini nakon lijepo odigrane akcije Aljoše Vojnovića i Alena Grgića u 17. minuti. Livaković je potom u dva navrata spašavao Dinamo, ali kako se bližilo poluvrijeme, Modri su igrali sve bolje. Posebno je opasan bio Junior Fernandes, nekoliko puta testirao je vratara Malenicu.

Zekića ne zanima Dinamo nego PSV

Prekrasan gol za Dinamo zabio je nakon Fernandesovih "prijetnji" Nikola Moro, odličnim udarcem u 40. minuti. Pokazalo se da će taj rezultat ostati na kraju. Više razloga za zadovoljstvo mogu imati domaćini, jer je trener Zoran Zekić uoči utakmice izjavio kako da ne zanima Dinamo nego samo PSV.

Ipak, mogli su domaći do pobjede, ali je u 86. minuti kontranapad "dva na jedan" uprskao Grezda. U posljednjim trenucima Malenica je obranio još jedan udarac Fernandesa, ovaj put glavom iz blizine.

Osijek će nakon senzacionalne pobjede u Eindhovenu (1:0) u četvrtak dočekuje nizozemski PSV, dok Dinamo nakon 2:1 gostuje kod norveškog Oddsa.

Osijek - Dinamo 1:1

Strijelci: 1:0 Grgić (17.), 1:1 Moro (40.)

OSIJEK: Malenica; Bočkaj, Lesjak, Šimunec, Matas; Petrovikj, Lukić, Vojnović, Jambor; Grgić, Perošević

DINAMO: Livaković; Matel, Sigali, Lešković, Lecjaks; Moro, Antolić; Fiolić, Gojak, Fernandes - Hodžić

Kraj utakmice

90'+3 - Velika šansa Dinama na kraju, ali je Malenica obranio udarac Fernandesa glavom iz blizine

90' - Isteklo je 90 minuta, igra se još samo tri minute sudačke nadoknade

89' - Iz igre izlazi Fiolić, Cvitanović daje šansu već pomalo zaboravljenom napadaču Henriquezu

86' - Kakva šansa za Osijek! Krenuli su domaćini u kontru "dva na jedan", ali je Grezda dodao ravno u noge Dinamovog igrača Leškovića umjesto suigraču Ejupiju koji je čekao s lijeve strane

75' - Požutio je i Moro

72' - Žuti karton za Ćorića

69'- U šansi se našao Ćorić, ali nije uspio pucati, lopta je završila u korneru

63' - Kod Osijeka izašao je strijelac Alen Grgić, ušao Grezda. Prva izmjena kod Dinama, izašao je Hodžić, ušao Ante Ćorić

55'- Žuti karton zaradio je Gojak

47' - Zatresao je Hodžić mrežu domaćina, ali je pritom napravio prekršaj u napadu nad Lesjakom

46' - Počelo je 2. poluvrijeme, u momčadi Osijeka ušao je Pušić umjesto Jambora

Gotovo je 1. poluvrijeme

45' - Livaković brani zicer! Mogli su Osječani ponovno povesti, ali je Modre spasio vratar koji je sjajno obranio udarac Lukića.

43' - Dinamo ima ponovno šansu, Gojak je zamalo zakasnio na Fernandesov ubačaj

40' - GOOOL! Dinamo je izjednačio, zabio je Nikola Moro, iskosa, prizemnim udarcem s desne strane. Iskoristili su "plavi" pritisak koji su imali prema osječkim vratima, nekoliko puta zaprijetio je Fernandes, branio je Malenica, ali Morin udarac nije mogao.

33' - Ponovno je zaprijetio Grgić, ali je Livaković obranio

29' - Velika šansa za Dinamo, Fernandes je pucao iz okreta s deset metara, ali ravno u vratara Malenicu.

18' - Žuti karton za Grgića koji je slaveći pogodak skinuo dres.

17' - GOOOOL! Osječani vode, zabio je Alen Grgić koji je sjajno izbjegao zaleđe, sjurio se prema Livakoviću i matirao Dinamovog golmana. Veliki posao napravio je Aljoša Vojnović koji je sjajnom asistencijom pronašao Grgića.

1' - Počela je utakmica u Osijeku, sudi Ivan Bebek iz Rijeke.