SERIE A / Dan derbija u talijanskom nogometu: Inter rastužio Mourinha, Milan izgubio vodstvo na Maradoni

U derbiju 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Milan su odigrali 2-2, nakon što su gosti vodili 2-0 na poluvremenu.

29.10.2023.
22:57

Bila je to odlična utakmica u kojoj je prvi dio pripao "Rossonerima," a nastavak susreta aktualnom prvaku.

OTKAZAN VELIKI DERBI /

Prijatelji navijača AEK-a kamenovali autobus u kojem je bio Dejan Lovren: Trener završio krvave glave

Gosti su već u drugoj minuti imali priliku, no udarac Oliviera Girouda je bio blokiran. U 22. minuti Francuz je ipak zabio. Christian Pulišić je ubacio, a Giroud glavom pogodio za 1-0. Devet minuta kasnije francuski napadač je ponovo glavom tresao mrežu. Ovoga puta asistirao je Davide Calabrija. U 41. minuti je moglo biti i 3-0, no Tijjani Reijnders nije bio precizan.

Napoli je uspio smanjiti u 50. minuti golom Mattea Politana, a na 2-2 je postavio Giacomo Raspadori sjajnim golom iz slobodnog udarca u 64. minuti.

Pobjeda Intera nad Romom

Domaćin je u 89. minuti ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Brazilac Natan. Milan je igrača više mogao iskoristiti dvije minute kasnije, no Davide Calabrija je iz sjajne prilike pucao glavom pored gola. U posljednjim sekundama susreta odličnu priliku je imao i Khviča Kvaratskhelija, ali je vratar Milana bio koncentriran.

Remi u Napulju najviše je obradovao Inter koji je na San Siru pobijedio Romu sa 1-0 vrativši se na vrh ljestvice. Gol odluke zabio je Marcus Thuram u 81. minuti utakmice na ubačaj Federica Dimarca.

Inter je dominirao veći dio susreta, domaćin je imao 64 posto posjeda lopte, uputio je ukupno 17, a Roma tek dva udarca. "Nerazzurri" su tijekom susreta i dva puta uzdrali okvir suparničkog gola. U šestoj minuti je prečku pogodio Hakan Calhanoglu, a u 89. minuti i Carlos Augusto.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo