PREGLED VEČERI / Remi dvojice Hrvata u Seriji A, Almeria 'zakucana' za dno tablice, Nantes slavio 2-1 kod Strasbourga

U prvom dvoboju devetog kola španjolske La Lige nogometaši Athletica lako su na svom San Mames stadionu svladali Almeriju 3-0.

6.10.2023.
23:56

IZGUBLJEN DERBI /

Legendarni Portugalac nanio Bjelici četvrti poraz u sezoni: 'Krvinici' Osijeka bili su prejaki

U prvom poluvremenu strijelac je za 1-0 bio Gorka Guruzeta, dok su u nastavku utakmice suparnika slomili golovima Dani Garcia u 63. i Oihan Sancet u 81. minuti.

Ovom pobjedom Athletic je privremeno skočio na četvrto mjesto ljestvice, dok je Almeria i dalje posljednja. Ujedno je jedina momčad lige koja još uvijek nije upisala pobjedu.

Subotnji parovi ovog kola La Lige su Cadiz - Girona, Real Madrid - Osasuna, Mallorca - Valencia i Sevilla - Rayo Vallecano, dok se u nedjelju sastaju Villarreal - Las Palmas, Atletico Madrid - Real Sociedad, Celta - Getafe, Alaves - Betis i Granada - Barcelona.

Nantes slavio 2-1 kod Strasbourga

Gostujuće bodove osvojili su nogometaši Nantesa nakon što su u prvom ogledu osmog kola francuske Ligue 1 pobijedili Strasbourg 2-1.

Utakmica je odlučena početkom drugog poluvremena kada je Nantes postigao oba pogotka. U 50. minuti prvi je domaću mrežu zatresao Coco, dok je osam minuta kasnije na 2-0 povećao Moutoussamy. U samom finišu susreta Sahi je tek dao počasni gol za domaću momčad.

Nantes je upisao drugu ligašku gostujuću pobjedu u sezoni koja ga je podigla na osmo mjesto ljestvice, točno ispred Strasbourga.

U subotu će igrati Metz - Nica i Reims - Monaco, dok će se za prvoligaške bodove u nedjelju boriti Marseille - Le Havre, Lyon - Lorient, Montpellier - Clermont, Brest - Toulouse, Lens - Lille i Rennes - PSG.

Lecce i Sassuolo odigrali 1-1

Druga utakmica osmog kola talijanske Serie A odigrana u petak također je završila remijem, nogometaši Leccea i Sassuola su remizirali 1-1.

Gosti su poveli u 22. minuti kada je Berardi bio precizan kod udarca s bijele točke, no domaćin je do zasluženog izjednačenja došao početkom nastavka. U 48. minuti je gostujuću mrežu iz blizine pogodio Krstović.

Dvojica hrvatskih obrambenih igrača su počeli utakmicu na obje strane, s tim da je Marin Pongračić za domaćina odigrao cijelu utakmicu, dok je Martin Erlić kod Sassuola zamijenjen u 81. minuti.

Lecce je ostao na sedmoj poziciji, dok se Sassuolo popeo na deveto mjesto ljestvice. Sassuolo je odigrao prvi remi u sezoni.

U prvom dvoboju osmog kola, u kojem su igrali nogometaši Empolija i Udinesea, nije bilo pobjednika ni pogodaka. Empoliju je ovo prvi remi u sezoni, a uz to ima jednu pobjedu i šest poraza. Udinese, pak, još nema slavlja ove sezone, a već je peti put remizirao.

U subotu se sastaju Inter - Bologna, Juventus - Torino i Genoa - Milan, dok su u nedjelju na rasporedu ove utakmice Monza - Salernitana, Frosinone - Verona, Lazio - Atalanta, Cagliari - Roma i Napoli - Fiorentina.